Yurtdışından Alışveriş Yapmak

Artık “hepimiz” bir takım alışverişlerimizi internet üzerinden yapıyoruz. Ama, bazen öyle bir durumda kalıyorsunuz ki yurtdışında üç kuruş olan şey ülkemizde beş kuruş. Hem de internet üzerinden satıldığı hâlde. Öyle bir hâlde, “ulan ne yapsam etsem de şunu üç kuruşa alsam” diye iç geçiriyorsunuz. Bu yazıda, yurtdışından güvenli alışveriş yapmanın yollarını, bu alışverişlerin ne şekilde yapılacağını ve hangi sitelerin güvenilir olduğunu konuşacağız.

Yurtdışından alışveriş yapmanın ilk şartı, -bir bakıma mecbursunuz- Paypal hesabınız olması. Paypal da nedir diyorsanız, tıklayın.

Paypal hesabı aldıktan sonra, geri kalan işiniz kolay. Yurtdışı için birçok seçeneğiniz var. Tabii seçeceğiniz sitede uluslarası gönderim (worldwide shipping) ifadesini de arayın. Bu ifadenin yer aldığı site bilin ki, Türkiye’ye de ürün gönderimi yapıyor.

Yurtdışından alışveriş konusunda en güvenebileceğiniz site: eBay’dir. eBay hakkında detaylı bilgi, üye olma, nasıl ürün alınır gibi konular için burayı tıklayabilirsiniz.

Son olarak yurtdışından bir şeyler alırken en dikkat etmemiz gereken şeyleri kabaca listeleyelim:

  • Sitenin güvenilir olması
  • Türkiye’ye gönderim yapıyor olması
  • Alacağımız ürünün gümrükten geçecek biçimde olması

 

Bu konuya henüz yorum yapılmamış. Düşüncelerini paylaşan ilk insan olmaya ne dersin?

Yorum yaz!

UYARI: Lütfen doğru ve güzel bir Türkçe ile hakaret etmeden yorum yapınız.

Bu soruyu cevaplayın: Türkiye'nin başkenti neresidir?  


  Yukarı çık!