Unuttuğunuz Bir Şey Var: Biz Türküz!

İnsanız biz!

Zamanı yırtan bir doğum sesiyle tarihe adım atan Türkleriz!

Tarihimizi ezbere bilir, gururla anlatırız. Destan olur cihanda sığmaz kaleme kâğıda. Dökülür dillerden dize dize. Ne türküler yakılır bize, ne şiirler söylenir kahramanlık adına. Bu cihanda kurusak da bin cihanda yeşerir kolumuz. Güneşin doğup battığı her yerde varız biz.

Hak nasip etmiş yiğitlik var kanımızda…

Yaratana muhabbetle bağlıyız biz! T ek Ona nefer olur, tek Onun önünde eğiliriz seccadelerde. Caferi T ayyar’ız, aslan avcısı Hamza’yız biz. Herkes ateist yetiştirirken, bizler doğar doğmaz Allah sevgisi işleriz küçücük yüreklere. Onlarda bir tek hava boşluğuna girmiş uçakta ateist bulmak zorken, bizler her an her dakika Allah’ı yürekten hissedenleriz. Tahtadan kılıç ve ipten üzengi ile Allah’ın adıyla başlar yedi düvele hükmederiz. Onun kılıcıyız biz Atilla’nın elinde.

Dilini bilen, dilini konuşan insanlarız biz!

Anamızın ak sütü gibidir Türkçemiz. Türk’çe konuşacaksak Türkçe konuşuruz. Ne savaşlar ne mücadelelerle beslendi tarihten geldi bu dil. Hangi milletin dili var ki Türkçe kadar aydınlık, Türkçe kadar birikimli ve Türkçe kadar kolay olsun. Elimizde konuşulan bir hazine varken onu yabancı kelimelerle kaynaştırmayalım. Panolarımızı, dükkân tabelalarımızı yabancı kelimeler doldurmasın, yaldızlı aldatmacalara kapılmayalım. iki kuruş daha fazla kazanacağını düşünen esnaf uyansın artık. Türkçe konuşup Türk parası kazansın!

Türküz, dillerde türküyüz biz!

Tek bir satırını okumasak bile Yunus’u, Ahmet Yesevi’yi, Hacı Bektaş-i Veli’yi yürekten sevenleriz. Sabah eve rahmet girsin diye penceresini açanlarız. Açlıktan ölsek bile namerde avuç açmayanlarız. Biliriz ki Allah verecektir rızkımızı. Anlamayız belki hepimiz bilimden sanattan ama anlayan çok olsun isteriz. Bilim adamı olmasak da bilim adamları yetiştiririz. Kara rahmet yağmura bereket diye bakarız. Ölüm kalım savaşlarına gülerek gideriz. Dağlarda gemi gezdirir, cihana destan oluruz biz. içimize girip nifak tohumu atanları, atalarımıza sahip çıkmaya çalışanları tank paletleriyle değil gölgemizle ezeriz. Yoktur parada pulda gözümüz. incili kaftanı çul eden Muhsin Çelebiyiz biz. Yere serdiğimizi sırtımıza almayız.

Yenilmez Türkleriz biz!

Atilla’yız, Fatih’iz, Yavuz’uz biz. Ta iliklerine kadar Atatürk’üz biz! Nakış nakış vatan sevgisi işlidir yüreğimizde. işimiz yok cetvelle çizilmiş sınırlarda. Doymayız kahramanlara kahramanlıklara. Bir şehit verir bin olsa da veririz deriz. Korkmayız vatan için ölmekten. Bize bahşedilmiş en büyük şereflerdendir. Bunu ne emperyalistler bilebilir ne de büyük ideacılar. Çünkü mesele vatandır ve gerisi teferruattır.

Zaman zaman ağlasak da karalar bağlasak da vatan sana canımız feda.

Kübra Köroğlu

  1. damla
    24 Oca, 2016 - 14.34 | #1

    çok güzeldi, harika.

Yorum yaz!

UYARI: Lütfen doğru ve güzel bir Türkçe ile hakaret etmeden yorum yapınız.

Bu soruyu cevaplayın: Türkiye'nin başkenti neresidir?  


  Yukarı çık!