Türkçülük ve Turancılık

türkçülük turancılık

Türkçülük bir takım çevreler tarafından hep yanlış anlaşılmış, altında büyük bir öfke aranmış ve Türkçülüğe kin dolu kıyafetler giydirilip insanlara ruhsal bir rahatsızlık gibi sunulmuştur. Türk düşmanları veya aklı karışıkları bir kenara bırakıp işin özüne gelirsek söylenenler bir lekelemeden öte değildir.

Türkçülüğü düşünmeden yargılayan o kişiler, ömürleri boyunca bir şeyi sevecek yüreğe sahip olmayanlardır. Hâlbuki Türkçülük; kin ve nefret değil, sevme işidir. Şimdi size sesleniyorum; bizTürkçülere vahşi sıfatı yapıştıran aydınlar! Siz hayatınız boyunca tanımadığınız insanlar için canınızı hiçe saydınız mı? Hiç çıkarınız olmayan birileri için kendinizi ortaya attınız mı? Hayır… Ama biz Türkçüler, hiç görmediğimiz Doğu Türkistan’daki yetim için ağladık, Karabağ’daki anayla beraber ağıt yaktık. Siz Hümanizm diyerek, eşitlik diyerek insanları trenlerde öldüren Moskof’a alkış tutarken biz Türkçü olduğumuz için o trenlerde her birTürk’le beraber bin kere öldük.

Siz, Atatürk’ten miras bu ülkeyi ona buna bölüştürürken, yapmadığımız soykırım için özür dilerken, bizler ileriye gitmek istedik, suçlu olduk. Avrupa, İsrail ve bütün sömürgeci ülkeler hak etmediği toprakları işgal ederken biz hakkımız olanı, Turan’ı istedik Faşist olduk. Biz bunları sizin gibi cüzdanımız dolsun diye değil, bu yolda öleceğimizi düşünerek, sadece ve sadece hiç görmediğimiz insanların mutluluğu için, gelecek nesillerin boyunduruk altında değil özgürce yaşayabilmesi için istedik.

Bizler hiç bir millete karşı yok yere kin gütmedik. Biz sadece Türk’ün yararına olanı istedik. Milletimize saldıranlara karşı durduk sadece. Türk’ten yardım isteyip karşılığını alamayan bir milleti tarih yazmamıştır. Siz anlamazsınız başkasının yararına bir şeyler istemeyi çünkü sevemezsiniz kimseyi birTürkçünün soyunu sevdiği kadar.

Şunu bilin ki; Türk Soyu’nun bu koca yürekli Bozkurtları bir gün tek yumruk olacaktır. İşte o gün dünyaya gerçek adaletin geleceği gündür.

Taha Okur

Bu konuya henüz yorum yapılmamış. Düşüncelerini paylaşan ilk insan olmaya ne dersin?

Yorum yaz!

UYARI: Lütfen doğru ve güzel bir Türkçe ile hakaret etmeden yorum yapınız.

Bu soruyu cevaplayın: Türkiye'nin başkenti neresidir?  


  Yukarı çık!