Su İçmeden Yaşayan Kadın

Su İçmeden Yaşayan KadınBu haber, eminim birçoklarını bir hayli şaşırtacak. Hatta çoğu kimse “hadi canım oradan, olur mu öyle şey” diyecek. Ama gerçek. Hindistan’da yaşayan kadın, tam tamına 78 yıldan beri hiç su içmiyor.

92 yaşındaki Hintli kadın Narasamma 14 yaşından beri hiç su içmediğini iddia ediyor.

Narasamma, söylediğinin diğer insanlar için ne kadar garip bir durum olduğunun farkında bu yüzden

bunu şimdiye kadar kimseyle paylaşmamış. Ancak ailesi onun hiç su içmediğinin farkında. 92 yaşındaki kadın hiç suya ihtiyaç duymadığını, vücudunun günde içtiği iki fincan kahveyle yaşamayı öğrendiğini belirtiyor.

Ancak durum her zaman bu şekilde değilmiş. Narasamma 14 yaşındayken boğazındaki aşırı kuruluk hissi nedeniyle günde 10 litreye kadar su içmeye başlamış. Bunun sonucunda vücudunda oluşan ödem nedeniyle ayaklarını kullanamaz hale gelmiş. Bu durum onu çok korkutmuş ve kendi kendine bir daha su içmeyeceğine söz vermiş.

Doktorlar nadir durumlarda,  insan vücudunun farklı yollardan su ihtiyacını karşılayabildiğini belirtiyor. Narasamma ise, kendinden emin şekilde doktorların üzerinde istedikleri testi yapabileceklerini belirtiyor. Son derece dinç gözüken 92 yaşındaki kadın, her şeye rağmen suyu asla içmeyeceğini, su ihtiyacının sadece yıkanmakla ilgilini olduğunu söyledi. Şu ana kadar bu sözünü tutan Narasamma, bakalım hayatının ilerleyen dönemlerinde de su içmeden yaşayabilecek mi?

  1. 29 Şub, 2012 - 21.27 | #1

    O nasıl bir böbrektir arkadaş ya. Hem kadın ölmüş gibi zaten. 🙂

Yorum yaz!

UYARI: Lütfen doğru ve güzel bir Türkçe ile hakaret etmeden yorum yapınız.

Bu soruyu cevaplayın: Türkiye'nin başkenti neresidir?  


  Yukarı çık!