Selülit Hakkında Her Şey

selülit nedir çözümleriBirçok uzman selülitin fazla kilo sonucu oluştuğunu söylemektedir, oysa; doğrusu birçok kadında meydana geldiğidir. İki türlü düşünce vardır: Selülit dikkat edilmeyen ve doğru tedavi edilmeyen fiziksel güzelliğe erişmek için verilen kilolara bağlı bir rahatsızlıktır.

Selülit zayıflama modası ile ortaya çıkmıştır. Zayıflamak için yanlış metodlarm seçilmesi ile selülit günümüzde iyice yaygınlaşmaktadır.

Günümüzün kadını zayıf görünümü yeğlemektedir. Korse kullanılmadığı için artık ince kalçalar istenmektedir. Selülitin çeşitli tedavi yöntemleri vardır, ama önce ortaya çıkmasını önlemek en akıllıca iştir. Ortaya çıktıktan sonra birçok yöntemle yok olmasını sağlamak olasıdır.

Selülit Nedir?

Tüm kadınlar, erkeklere oranla çok daha fazla oranda normal olarak belli bir yağ stoğuna sahiptirler. Bu stok vücudun belli bölgelerinde daha yoğundur.Kalçalar, baldırlar, göğüsler. Bu belli bölgelerdeki yağlanma bir yerde doğaldır, ama aşırı yağlama selülit tehlikesini de birlikte getirir. Bedenin sözkonusu kısımlarında ortaya çıkan aşırı yağlanma bazen irsi ve etnik olabilmektedir.

İlaçla Selülit Tedavisi

Selüliti kişi kendi kendine tedavi edemez. Onu oluşturan sebepleri araştırmak ve ona göre bir tedavi uygulamak gereklidir. Dolaşımı güçlendirmek, hormonal dengeyi sağlamak (adetleri düzenleyerek), jinekolojik iltihaplanmaları engellemek, ayakları sağlıklı tutmak öneriler arasındadır. Yanlış durma, ayaklarla topuklara zarar vermekte ve dolaşımı ters yönde etkilemektedir.

Lokal Selülit Tedavileri

Pasif cimnastik aletleri: Elektrikli diskleri belli sinirlere koyarak adaleleri harekete geçirme prensibine dayanır (verilen elektrik çok zayıf ve tehlikesizdir). İstenilen yerlere koyulan alet kasları otomatik olarak çalıştırır. Bu aletin uygulanması ile birkaç santim kaybedildiği görülür. Fakat hareketsiz olarak uygulandığı için bir sporun yerini hiçbir zaman tutamaz. Spor, yalnız belli bölgelerdeki kasları değil, kalbi ve ciğerlerin de canlanmasını sağlar.

Selülit için İnceltici Kremler

Bu yolda gözle görülen başarılar elde edilebilir. Yalnızca bu kremler ile selülit-le baş edileceğine inanmak ise kendi kendini kandırmaktır. Düzenli, dengeli bir beslenme, egzersizler yoluyla enerji harcanması ve bu kremlerin birlikte kullanılması selülitle savaşta daha etkili olabilir. Bu kremler cildi yumuşatmaktadırlar. Damar dolaşımını harekete geçiren, bitki muhtevaları, yosunlar, collagene ve inorganik silisyum içerirler.

Genellikle özel bir alet (kauçuktan pürüzleri olan bir alet) ve eldiven yardımı ile uygulanır. Eğer tüm bu yöntemlerin hiçbir faydası olmazsa ki, çok enderdir, cerrahi teknikler (mesotherapi gibi) uygulanır. Belli bölgeye çok hızlı şekilde binlerce iğne yapılır. Dolaşımı hızlandırıcı karışımlar verilir. 8 ila 12 haftalık bir tedavi gereklidir ve her sene tekrarla-
mak yararlı olur. Bu işlem için herhangi bir güzellik enstitüsüne değil cilt uzmanlarına başvurmak gereklidir.

Bu konuya henüz yorum yapılmamış. Düşüncelerini paylaşan ilk insan olmaya ne dersin?

Yorum yaz!

UYARI: Lütfen doğru ve güzel bir Türkçe ile hakaret etmeden yorum yapınız.

Bu soruyu cevaplayın: Türkiye'nin başkenti neresidir?  


  Yukarı çık!