Netbook ile Web Tasarımı Yapan Çılgın Türk

asus, netbukEvet, bu benim. Netbuk kullanarak beyince.net’in bütün kablolarını uygun yerlere bağlayabilmek, görüntüsünü düzenlemek, tozunu almak, silmek, süpürmek vs. için Asus Eee Pc Seashell marka netbuk bilgisayar kullanıyorum. Yapılması imkânsız değil kuşkusuz; fakat çılgınca. Çünkü fotoşop’u çalıştırdıktan sonra başka bir şeyle uğraşmak bir işkence hâline dönüyor. Bunun gibi yüklü programlarla çalışmak, bir netbuk için akla zarar bir hata. Ama seviyorum çılgınlığı…

Aslında isteyerek değil, bir zaruretten ötürü bunu yapmak durumundayım. Tek çekirdeği olmayan bir bilgisayarla web tasarım yapmayı kim ister ki? 🙂 Bir kedim bile yok moduna girer insan. Bastığı yerleri tuş diyerek geçmez gerekirse. Bilgisayarının kıymetini anlar, onun yokluğunda. Seviyormuşum keratayı, ne kahrımızı çekiyormuş falan der. Değer, kıymet bilir yani. Ama böyle yazdığına bakmaz, kucağında gezdirir bu mereti. Sabrını sınarsın, gözlerini bozmayı göze alırsın, Amazon’da rafting yapan insanın aldığı hazzı alırsın. İnsan-ı kamil olursun vesselam.

“Ben seni netbuk‘larla büyüttüm, ekran kartı olmayan bilgisayarlarda fotoşoplarla uğraştım, en eski bilgisayarımdaki celeron işlemciden bile düşük işlemcili bilgisayarımsı aygıtlarla senin alt yapını kazdım. Az çile çekmedim senin için beyince.net. Kıymetini bil oğlum.”

web tasarım

İleride bu çılgın Türk‘ün çılgın beyincik’ine bu sözlerle artistlik yapacağım.

Ne mutlu bana ve bunu hak eden tosuncuğa. 🙂

  1. Galip
    3 Ağu, 2012 - 10.37 | #1

    Netbookla zor olmuyor mu? 🙂

Yorum yaz!

UYARI: Lütfen doğru ve güzel bir Türkçe ile hakaret etmeden yorum yapınız.

Bu soruyu cevaplayın: Türkiye'nin başkenti neresidir?  


  Yukarı çık!