Kadının Meta Olarak Yansıtılması

kadının metalaşmasıGazetelerin arka sayfalarında yer alan yarı çıplak kadın resimlerini beğenmiyor, kadınların sadece bir cinsel obje olarak yansıtılmasına karşı çıkıyoruz.

Kadın vücudunun vitrinde satılan bir mal gibi sergilenmesi, Türk gencinin ahlaki yapısını çökerttiği gibi Türk’ün kadına gösterdiği değeri de küçültmektedir.

Bu tür müstehcen yayınlarla beyinlerini dolduran, mahmur gözlerinin genç kalpleri fethetmek; narin vücutlarının ise erkekleri cezp etmek için yaratıldığını sanan küçük hanımlar; rezil gece âlemlerinin doğasına hayran olarak, kendisini kapıp koyuvermiş çıtkırıldım efendiler, bilin ki;

Türk kadınının özelliklerinden en önemlisi: mükemmel bir ahlaka sahip olan, dünyanın en iyi eğitimcileri olmalarıdır. Yetiştirdikleri her çocuğu, kusursuz bir ahlak ve bilgi ile büyütmüşlerdir. İşte bu analar sayesinde dünyaya nam salan Mete Han’dan, Attila’dan, Atatürk’ten bahsedebiliyoruz.

Türk kadını; iffetini korumasını bildiği gibi, vatanını, bayrağını ve milletinin esenliğini korumak için de cephede savaşmış şehit düşmüş, gazi olmuştur.

Asrın ne garip tecellisidir ki; milli değerlerimizin bugünkü şartları içinde en büyük ve en mukaddes vazifeleri analık olan kadınlarımız, basında yansıtılan “özgür kadın” imajına kurban giderek vazifelerin en kutsalını unutmak üzeredir.

Basının yozlaştırdığı ailelerde; milletleri yaşatan ve yücelten manevi temeller; ahlak, namus ve fazilet kavramları silinmiş, yok olmuştur.

Türklerin kadınlarına verdiği büyük değere karşılık, basında sürekli olarak yayınlanan müstehcen yayınlardan etkilenip, maril

Her şeye rağmen bu milli felaketin önüne geçebileceğimizi ümit ediyor;Türklük şuurunun hakim olduğu bir memlekette kadının en büyük ve kutsal vazifesinin analık olduğunu hatırlatıyor ve cinsel bir obje olmadığına inanıyoruz.

Şimdi Soruyoruz,

“Bu rezalete daha ne kadartahammül edeceğiz?”

Bu konuya henüz yorum yapılmamış. Düşüncelerini paylaşan ilk insan olmaya ne dersin?

Yorum yaz!

UYARI: Lütfen doğru ve güzel bir Türkçe ile hakaret etmeden yorum yapınız.

Bu soruyu cevaplayın: Türkiye'nin başkenti neresidir?  


  Yukarı çık!