iPad 3 Çıktı! Neler var iPad 3’te?

iPad 3 (3. nesil iPad)

Birkaç haftadır teknolojiyle haşır neşir olanların hatta olmayanların bile merakla beklediği bir haberdi. Nihayet, 3. nesil iPad duyuruldu. iPad 3, Amerika’da yerel saate göre 10.00’da başlayan tanıtım toplantısında tanıtıldı.

iPad 3, birçok yönden iPad ve iPad 2‘yi geride bırakıyor. Ayrıca bu modelin, önceki nesillerden bir farkı da ilk kez Steve Job olmadan tanıtılmış olması. Bildiğiniz üzere Steve Jobs geçtiğimiz aylarda ölüme yenik düşmüştü. Steve Jobs’un önerisiyle yeni koltuğun sahibi olan Tim Cook, iPhone 4S tanıtımından sonra, bir de iPad 3’ü tanıtmış oldu.:

iPad 3’ün özelliklerine kaba taslak bakacak olursak…

  • 9.7 inç ekran (Diğer nesillerdekilerle aynı)
  • 1080P HD video
  • 5 MP arka kamera (iSight dedikleri bir teknoloji varmış kamerada)
  • VGA ön kamera
  • 4G desteği
  • 10 saat bekleme süresi (iPad 2 ile aynı kalmış)
  • 662 gr ağırlık, 9.4 mm kalınlık (iPad 2’ye göre az bir şey kalınlaşmış)

Biraz da ayrıntılara değineyim. Fiyat konusunda bir indirime veya arttırmaya gidilmemiş. iPad 2’nin fiyatıyla piyasaya çıkacak. 128 GB’lık depolama seçeneği de olacak gözüyle bakılıyor. Hali hazırda 32 ve 64 GB’lık seçenekleri var. 16 Mart tarihinde birçok ülkede satışa sunulacak olan yeni nesil iPad‘in ülkemizde ise ne zaman boy göstereceği belirsiz. Muhtemelen bir operatör vasıtasıyla, üzerinde operatörün de hayli kârı olarak satılacaktır.

Siri adlı sesi tanıyıp ona göre işlem yapan uygulama da yeni iPad 3’te yer alıyor. Yeni ekran çözünürlüğüyle birlikte oyunların kalitesinde de gözle görülür bir artış olacağı kesin. 1080P video çekmenin yanında aynı kaliteyle video da çekebiliyorsunuz. Tüm bu özellikleriyle adeta bir “bilgisayar” olan iPad 3’ün satış grafiğinin nasıl olacağını hep birlikte göreceğiz.

Bu konuya henüz yorum yapılmamış. Düşüncelerini paylaşan ilk insan olmaya ne dersin?

Yorum yaz!

UYARI: Lütfen doğru ve güzel bir Türkçe ile hakaret etmeden yorum yapınız.

Bu soruyu cevaplayın: Türkiye'nin başkenti neresidir?  


  Yukarı çık!