Hocalı Katliamı ve Düşündürdükleri

hocalı soykırımıBundan tam 20 yıl önceydi. 26 Şubat 1992 yılı… 83’ü çocuk, 106’sı kadın ve 70’den fazla yaşlı toplam 613 Azerbaycan Türkü, Ermenilerce, tüm dünyanın gözü önünde vahşice katledildi. Katledilmelerinin tek sebebi Türk olmalarıydı.

O zamanlar Karabağ, Azerbaycan Cumhuriyeti’nin toprağıydı. Ta ki, Ermeni işgalciler, Karabağ’ı yerle bir talan edesiye kadar. Çoluk çocuk, kadın, yaşlı demeden önlerine gelen yüzlerce Azerbaycan Türkünü hunharca öldürdüler.

Ama ne yazık ki, dünya basını, söz konusu Türkler olunca birden üç maymunu oynamaya başladı. Bu olayın üstü örtülmeye, sanki hiç yaşanmamış gibi davranılmaya çalışıldı. Ama en iyi hakim olan zaman hükmünü veriyor.

Soydaşlarımızın uğramış olduğu bu soykırım, çeşitli ülkelerde binlerce, onbinlerce kişi tarafından meydanlarda anılıyor. Bir Ermeni öldüğü zaman meydanlara akın eden kuru kalabalıktan, nedendir bilinmez, pek ses-soluk çıkmıyor. İkiyüzlülüğün en somut örneği bu olsa gerek!

19 Ocak 2007’de öldürülen Hrant Dink’in 23 Ocak 2004’te Agos’ta, “Ermeni’nin “Türk”ü” adlı yazısındaki “Türk”ten boşalacak o zehirli kanın yerini dolduracak temiz kan, Ermeni’nin Ermenistan’la kuracağı asil damarında mevcuttur. ” sözünün sadece kelimeleri değiştirilerek, Türk yerine Ermeni, Ermenistan yerine Azerbaycan kelimesi getirilerek yapılan afiş, çok tepki çekti, faşist, ayrılıkçı, bölücü denildi.

Halbuki o sözü asıl diyen Hrant Dink’ti. Aynı sözü söyleyen Hrant Dink barış güvercini, Türkler ise faşist ilan edildi! İşte medya! İşte riyakârlık! Türk yurdunda Türk’ü anmak faşizm, Ermenileri anmak ise özgürlük, eşitlik, adalet, cart curt oluyor.

Aslında burada onlara kızmaktan önce, tek suçlunun onlar olmadığını bilmemiz gerek. Suçun büyük bir kısmı da bizim! Biz, Türklerin.

Eğer biraz silkinip kendimize dönmeyi denersek bir Türk’ün tüm cihâna bedel olabileceğini tüm dünyaya ispat edebiliriz.

Tanrı Türk’ü Korusun!

 1. muhlise
  9 Oca, 2015 - 03.09 | #1

  Türk ucmagi neresi? Bu dünyada vahsice cinayet eden herkese lanet olsun bir zamanlar bizim yaşadığımız topraklarda ermeniler yasiyormus onlarida cok feci sekilde katliam eden turkler varmış ,ister inkar edin amma gerçekten en kötü şekilde öldürülmüş esir edilmişler babam anlatırdı ve o asla bize yalan söylemez .tabii bu demek değildir ki ayni seyi ermeniler de yapmalı ,o insanlarin sucu yoktu. geçmişde olan cinayetlerden Hocali halki sorumlu değildi
  Katliam, cinayet ,coluk çocuğu hunharca oldurmek ;Insana onun makamina yakisan bir sey değildir Kurt Turk Ermeni Arap adini tasiyan insan bir seyde insanlikta müşterek bir canlidir.Insan dedigin her gun bir basamak Allaha ulasmak icin yukari doğru adim atmakdir.

  Yok onlar kotu biz melek diye bir sey komik bir algi. Geçmişteki kötülükleri gelecek nesillere armağan’mi edicez.Barisin tadını tadsinlar evlatlarımız.

 2. 29 Şub, 2012 - 00.14 | #2

  Soykırımcı bir ermeni askerinin yazdığı kitapta, Hocalı’daki vahşet adice sözlerle, alçakça bir düşmanlıkla şöyle özetleniyor:

  “Ben ve Kaçatur Hocalı’da bir eve girdik. Yedi yaşındaki bir çocuğun pencereye çivilenmiş olduğunu gördüm. Çocuğun bağırışlarını kesmek için, yanı başında can çekişen annesinin döşünden bir parça keserek, çocuğun ağzına tıktık. Sonra çocuğun derisini tamamen yüzdük. Saate… baktım. Yedi dakika sonra çocuk ölmüştü. Sonra cesedini doğrayarak, kendisiyle aynı soydan olan köpeklerin önüne attık. Bütün olanlardan büyük bir mutluluk ve şeref duyuyorum.”

  Ne yazık ki “insan” diye adlandırılan ermeni köpeklerine, bugün birileri “Hepimiz ermeniyiz.” diyerek destek çıkıyorlar. O hâlde hepiniz bu soykırımın sorumluları gibi soysuz bir pislik olmayı kabul etmelisiniz!

  Katledilen soydaşlarımızın ruhları şad, yerleri Türk uçmağı olsun…
  TTK!

  • yateb
   20 Ağu, 2013 - 13.16 | #3

   Nıce bunun kopek dostu olanlar var destek verenlerınde canı cıksın. Insallah o anlattıgı gıbı acı ceker.

Yorum yaz!

UYARI: Lütfen doğru ve güzel bir Türkçe ile hakaret etmeden yorum yapınız.

Bu soruyu cevaplayın: Türkiye'nin başkenti neresidir?  


  Yukarı çık!