Google Yeni Tabletini Duyurdu: Nexus 7!

Google, birkaç gün önce her yıl yaptığı geliştiriciler konferansında (Google I/O) birçok ürününü yanısıra yeni tableti Nexus 7‘yi de tanıttı.

Donanımını ASUS’un, yazılımını Google’ın yaptığı tablet, 7 inç boyutunda ekrana sahip. 1280*800 çözünürlüklü ekranla gelen tablette sim kart girişi olmayacak. İnternet ihtiyacı yalnızca kablosuz (wifi) ile görülecek. Arka yüzeyinde kamerası olmayacak fakat ön yüzünde görüntülü görüşmeler ve diğer fonksiyonlar için bir kamera bulunacak. Ekranın kapasitif (çoklu dokunmatik) olduğunu belirtmemize gerek yok.

Ayrıca cihaz, Android 4.1 ile gelen ilk cihaz olacak. Google resmi ürünü olduğu için de diğer güncellemeler konusunda sıkıntı çekmeyeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. 8 veya 16 GB seçenekli depolamayla gelecek.

4 çekirdeki nVidia Tegra 3 işlemcisinden güç alan cihazda 1 GB da bellek (RAM) yer alıyor. GPS, NFC, mikrofon ve mikro USB yuvası da bulunacak.

Ağırlığı 340 gram; boyutları ise 98.5 x 120 x 10.45 mm. Siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renkle gelecek.

En önemli özelliği ise; fiyatı! 🙂 Oldukça ekonomik bir fiyatla geliyor. Sadece 199 dolar. Tabii bu yurtdışı fiyatı.  Türkiyeye gelince ne kadar olacağını kendimiz göreceğimiz. Ama tahmini olarak 600 lira civarları olacaktır.

3-4 hafta içinde mağazalarda boy gösterecek olan tablet, bakalım ülkemize ne zaman gelecek?

Bu konuya henüz yorum yapılmamış. Düşüncelerini paylaşan ilk insan olmaya ne dersin?

Yorum yaz!

UYARI: Lütfen doğru ve güzel bir Türkçe ile hakaret etmeden yorum yapınız.

Bu soruyu cevaplayın: Türkiye'nin başkenti neresidir?  


  Yukarı çık!