Dropbox Nedir, Nasıl Kullanılır?

Dropbox, son zamanlarda eğilimi yükselen çevrimiçi dosya depolama hizmeti veren sitelerden biri. Dosyalarınızı, internetteki Dropbox hesabınıza yükleyerek onları koruma altına alabilir, gerekirse başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca dosyalarınıza internetin olduğu her yerden ulaşabilirsiniz.

Dropbox, ilk aşamada 2 GB’lık dosya alanı veriyor size. Sonrasında sizden yapmanızı istediği birkaç temel şey: dosya yüklemek, arkadaşlarla paylaşmak, Dropbox’a kaydolması için yeni arkadaşlar davet etmek gibi. Bu aşamadan sonra da 250 MB daha ek alan veriyor. Bitmiyor. Ayrıca, her davet edeceğiniz kullanıcı kadar 250’şer MB daha ek depolama alanı veriyor. Ta ki alanınız 8 GB’a ulaşıya kadar.

Eğer alanınızı 8 GB üstüne çıkarmak isterseniz, ücretli üyelik satın almak zorundasınız. Ama zaten normal bir kullanıcı için 8 GB fazlasıyla yeterli oluyor. Aynı bir USB bellek kullanıyormuşsunuz gibi, kes, kopyala, taşı, klasör oluştur gibi temel ifadelerin yer aldığı oldukça sade bir internet sitesi de sizi bekliyor.

Tabii sadece bu kadar değil. Dropbox’a bilgisayarınızda ulaşabileceğiniz gibi, telefonunuzdan veya tabletinizden de ulaşabiliyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken uygulama marketinizden Dropbox programını indirmek. Gerisi size kalmış. Aşağıda verilen bağlantıya tıklayarak Dropbox’a üye olabilirsiniz. Keyifli depolamalar… 🙂

Bu konuya henüz yorum yapılmamış. Düşüncelerini paylaşan ilk insan olmaya ne dersin?

Yorum yaz!

UYARI: Lütfen doğru ve güzel bir Türkçe ile hakaret etmeden yorum yapınız.

Bu soruyu cevaplayın: Türkiye'nin başkenti neresidir?  


  Yukarı çık!