Bitkisel Yağlar (T-U-Ü)

bitkisel yağlarBitkisel yağlar; cilt, saç ve güzellik bakımında önemli bir yer tutmaktadır. Günümüzde değeri iyice anlaşılan bitkisel yağlar, birçok derde derman olmakta, sağlıkta alternatif arayış içerisine girmiş olan insanlara yeni bir kapı açmaktadır. Hem doğal hem de ekonomik olan çözümlerle de günlük hayatımızın içine girmişlerdir.

Bitkisel Yağlar (T-U-Ü)

 

Tarçın Yağı  (Cinnamon Oil)

Felç ve ayak titremelerinde sürülürse faydalıdır. Yara izlerinde pansuman yapılarak kullanılır. Kalbi kuvvetlendirir. Cildi canlandınr. Kötü ve pis kokulan giderir. Grip, nezle ve soğuk algınlığında kullanılır.

Kullanışı: Haricen; cilde masaj yapılarak uygulanır.

Tatlı Badem Yağı (Sweet Almond Oil)

Kuru ve çatlak çiftleri nemlendirir. Saç bakımında kullanılır. Saçı besler ve dökülmesini önler. Saça parlaklık verir. Kabızlığı giderir. Egzama kaşıntılarında faydalıdır.

Kullanışı: Haricen; cilde masaj yapılarak uygulanır.

Turunç Yağı (Bitter Orange Oil)

Sinirleri yatıştınr. Beden ve zihin yorgunluğunu giderir. Spazmlan çözer. Sancılan giderir. Aynca parfümeride kullanılır.

Kullanışı: Haricen; cilde masaj yapılarak uygulanır.

Üzüm Çekirdeği Yağı (Grape Speed Oil)

Damar sertliği, kalp hastalıkları ve katarakta karşı koruma etkileri vardır. Kansere yakalanma riskini azaltmaya ve tümör hücrelerinin büyümelerini önlemeye yardımcı olur.

Kullanışı: Dahilen; günde 3 defa bir çay bardağı suya veya şekere 4 damla damlatılarak alınır. Haricen; cilde masaj yapılarak uygulanır.

>> Bitkisel Yağlar‘a geri dön <<

Bu konuya henüz yorum yapılmamış. Düşüncelerini paylaşan ilk insan olmaya ne dersin?

Yorum yaz!

UYARI: Lütfen doğru ve güzel bir Türkçe ile hakaret etmeden yorum yapınız.

Bu soruyu cevaplayın: Türkiye'nin başkenti neresidir?  


  Yukarı çık!