Bitkisel Yağlar (S-Ş)

bitkisel yağlarBitkisel yağlar; cilt, saç ve güzellik bakımında önemli bir yer tutmaktadır. Günümüzde değeri iyice anlaşılan bitkisel yağlar, birçok derde derman olmakta, sağlıkta alternatif arayış içerisine girmiş olan insanlara yeni bir kapı açmaktadır. Hem doğal hem de ekonomik olan çözümlerle de günlük hayatımızın içine girmişlerdir.

Bitkisel Yağlar (S-Ş)

 

Safran Yağı (Saffron Oil)

Sakinleştirici, spazm çözücü ve sindirimi kolaylaştıncı etkilerinden dolayı mide rahatsızlıkları İçin kullanılmaktadır. Yumurtalıkların gelişmesine yardımcı olan safran bu özelliğiyle hamile kalmayı kolaylaştırmaktadır.

Kullanımı: Dahilen bir fincan suya 3-4 damla damlatılarak içilir.

Sarımsak Yağı (Garlic Oil)

Mikrop öldürücüdür. Kandaki kolesterolü düşürür Yüksek tansiyonu dengeler. Bağırsak solucanlann düşürülmesine yardımcı olur. Astım, bronşit, verem, nefes darlığı ve öksürükte faydalıdır. Balgam söktürücüdür. Saç dökülmesi ve saç kırılmasında kullanılır. Saçların uzamasında yardımcı olur. Antiseptiktir. Gnp, tifo ve difteri gibi salgın hastalıkiann tedavisinde kullanılır.

Kullanışı: Dahilen; günde 3 defa bir çay bardağı suya veya şekere 4 damla damlatılarak alınır. Haricen; cilde masaj yapılarak uygulanır.

Selvi Yağı (Cypress Oil)

Rahatlatıcıdır. Depresyonun hem acı hem de öfke, tedirginlik, aşın konuşma şeklinde ortaya çıkan diğer yönünü iyileştirir. Büyük ve ani değişikliklerde kişinin değişimi kabul etmesinde büyük destek sağlar.

Kullanışı: Haricen cilde masaj yapılarak uygulanır.

Soğan Yağı (Onion Oil)

iştah açıcı ve hazmettiricidir. Kan şekerini ve tansiyonu dengeler. Uyancı mikrop öldürücüdür. Solunum yolu hastalıklarını önler. Balgam söktürücüdür öksürüğü keser. Bağırsaklann gazlannı giderir. Prostata faydalıdır. Nasır yumuşatıcı ve yara kapatıcıdır.

Kullanışı: Haricen günde 1 defa bir çay bardağı suya veya şekere 3 damla damlatılarak alınır.

Soya Yağı (Soybean Oil)

Kandaki kolesterol seviyesinin azalmasını sağlar. Soya ürünleri (lif yağ) kullanan kimselerde kalan kanserine yakalanma riski daha düşüktür. Önemli bir vitamin ve mineral kaynağıdır. Kalp sağlığı için faydalı omega-3 ve omega-6 yağ asitlerini içerir. Soya yağı çoklu doymamış yağ içeriği açısından zengindir.

Kullanışı: Haricen cilde masaj yapılarak uygulanır.

Susam Yağı (Sesame Oil)

Yanık tedavisinde kullanılır. Saç bakımında kullanılır. Saçı besler, dökülmesini önler. Saça parlaklık ve canlılık verir. Kullanışı: Dahilen; günde 3 defa bir çay bardağı suya veya şekere 4 damla damlatılarak alınır. Haricen; cilde masaj yapılarak uygulanır.

Şeftali Yağı (Peach Oil)

Vitamin ve mineral açısında zengindir. Hemoroit şikayetlerini azaltır. Güzel kokusundan dolayı parfümeride kullanılır.

Kullanışı: Haricen; cilde masaj yapılarak uygulanır.

>> Bitkisel Yağlar‘a geri dön <<

Bu konuya henüz yorum yapılmamış. Düşüncelerini paylaşan ilk insan olmaya ne dersin?

Yorum yaz!

UYARI: Lütfen doğru ve güzel bir Türkçe ile hakaret etmeden yorum yapınız.

Bu soruyu cevaplayın: Türkiye'nin başkenti neresidir?  


  Yukarı çık!