Bitkisel Yağlar (M-N-O)

bitkisel yağlarBitkisel yağlar; cilt, saç ve güzellik bakımında önemli bir yer tutmaktadır. Günümüzde değeri iyice anlaşılan bitkisel yağlar, birçok derde derman olmakta, sağlıkta alternatif arayış içerisine girmiş olan insanlara yeni bir kapı açmaktadır. Hem doğal hem de ekonomik olan çözümlerle de günlük hayatımızın içine girmişlerdir.

Bitkisel Yağlar (M-N-O)

 

Mandalina Yağı  (Tanyerine Oil)

Grip, nezle ve soğuk algınlığında faydalıdır. Kanı temizler. Vücudu dirençli kılar. Sinirleri yatıştırır. Damar sertliğinde faydalıdır.

Kullanışı: Haricen cilde masaj yapılarak uygulanır.

Mango Yağı (Mango Oil)

Aşırı terleme sonucu olan tuz ve demir kaybını azaltır. Yüksek C vitamini yönünden kan dolaşımı rahatsızlıklarında kullanılır. Bol miktarda Beta Karaten bulunur. Beta Karaten cildin güzelleşmesini sağlar. Çeşitli enfeksiyon tedavisinde kullanılır.

Kullanışı: Haricen cilde masaj yapılarak uygulanır.

Melisa Yağı  (Melissa Oil)

Mldevi yatıştırıcı ve gaz gidericidir. Mide ülserinde kullanılır. Antiseptik etkilere sahiptir. Kas ağrılarında faydalıdır. Beyin damarlarını açar. Baş ağrısı ve migrende kullanılır. Cildi güzelleştirir.

Kullanışı: Dahilen; günde 3 defa bir fincan suya 3-4 damla damlatılarak alınır. Haricen; cilde masaj yapılarak uygulanır.

Menekşe Yağı (Violet Oil)

Cilt hastalıkları, egzama ve uyuzda kullanılır Mikrop öldürücüdür. Saç dökülmesine karşı etkilidir. Kuru saçları nemlendirir. Parlaklık ve canlılık verir.

Kullanışı: Haricen; cilde masaj yapılarak uygulanır.

Mersin Yağı (Myrtle Oil)

Hemoroit tedavisinde ve şeker hastalığına karşı etkilidir. Mikrop öldürücü ve yatıştırıcı etkileri nedeniyle verem, bronşit ve bel soğukluğunda kullanılmaktadır. Mide ağrılarını giderir. ASAPlik ve uykusuzluğu gidermede yardımcı olur.

Kullanışı: Dahilen; günde 1 defa yanm çay bardağı suya 5 damla damlatılarak alınır Haricen cilde masaj yapılarak uygulanır.

Muz Yağı (Banana Oil)

A, B ve C vitaminleri, mineraller ve özellikle potasyum içeriğinden saç için mükemmel ıslatıcı ve nemlendirici özelliklere sahiptir. Bağırsak hastalıklarında faydalıdır.

Kullanışı: Haricen; cilde masaj yapılarak uygulanır.

Nar Yağı / (Pomegranate Oil)

Grip, soğuk algınlığı, mide yanması, damar sertliği ş eker hastalığı ve cilt problemlerinde kullanılır. Sivri sinek sokmalarında veya böcek ısırmalarında hemen uygulanması gerekir. Hertürlü ağrıya karşı kullanılır.

Kullanışı: Dahilen, günde 3 defa bir çay bardağı suya veya şekere 4-5 damla damlatılarak alınır.Yemeklerde ve salatalarda kullanılır.

Nane Yağı (Peppermint Oil)

Kuvvet verici, hazmettlrlci, balgam söktünicü etkilere sahiptir. Sinirsel kökenli mide bulantılannı keser. Sinir sistemini güçlendirir ve baş ağnlanna iyi gelir. Göğüs hastalanna, astım, bronşit ve nefes darlığında etkilidir. Selülittedavisinde kullanılır. Sinüzite nefes açıcı özelliği vardır. Dişeti problemlerini ve ağız kokusunu giderir. Sivri sinekve böcek sokmalarına hemen sürülürse iyi gelir.

Kullanışı: Dahilen; günde 3 defa bir çay bardağı suya veya şekere 2-3 damla damlatılarak alınır. Haricen; cilde masaj yapılarak uygulanır

Neroli Yağı  (Neroli Oil)

İltihap giderici ve cilt yenileyici özelliklere sahiptir, iyi bir yatıştıncı olarak kullanılır. Karma, kuru ve olgun ciltler için uygundur.

Kullanışı: Haricen; cilde masaj yapılarak uygulanır.

Okaliptüs Yağı (Eucalyptus Oil)

Solunum yolu rahatsızlıklarında astım, bronşit nezle ve soğuk algınlığında kullanılır. Kabızlık, öksürük, romatizma, Selüllt, sindirim sistemi sorunlan, dişeti ve ağız içi rahatsızlıklarında etkilidir. Mikrop öldürücü ve kas gevşetlcidlr.

Kullanışı: Dahilen; günde 2 defa bir çay bardağı suya veya şekere 4 damla damlatılarak alınır. Haricen; cilde masaj yapılarak uygulanır.

>> Bitkisel Yağlar‘a geri dön <<

Bu konuya henüz yorum yapılmamış. Düşüncelerini paylaşan ilk insan olmaya ne dersin?

Yorum yaz!

UYARI: Lütfen doğru ve güzel bir Türkçe ile hakaret etmeden yorum yapınız.

Bu soruyu cevaplayın: Türkiye'nin başkenti neresidir?  


  Yukarı çık!