Bitkisel Yağlar (D-E-F)

bitkisel yağlarBitkisel yağlar; cilt, saç ve güzellik bakımında önemli bir yer tutmaktadır. Günümüzde değeri iyice anlaşılan bitkisel yağlar, birçok derde derman olmakta, sağlıkta alternatif arayış içerisine girmiş olan insanlara yeni bir kapı açmaktadır. Hem doğal hem de ekonomik olan çözümlerle de günlük hayatımızın içine girmişlerdir.

Bitkisel Yağlar (D – E – F)

 

Defne Yağı (Laurel Oil)

Baş ağrısı, nefes darlığı ve öksürük İçin kullanılır. Soğuk algınlığında etkilidir. Gaz giderici, mikrop öldürücü ve terleticidir. Mantarda ve adale ağrılarında faydalıdır. Kas gevşeticldlr. Saçın uzamasına yardımcı olur. Romatizmal ağrıları dindiricldlr. Göğsü yumuşatır. Kullanışı: Dahilen; günde 2 defa bir fincan suya 2-3 damla damlatılarak kullanılır. Haricen; cilde masaj yapılarak uygulanır.

Elma Yağı (Apple Oil)

Beden ve zihin yorgunluğunu giderir. Hastalıkların çabuk geçmesini sağlar. Öksürüp keser, ateşi düşürür. Susuzluğu keser. Uçukları geçirir. Cildin taze ve güzel kalmasını sağlar. Göz ve kulak ağrılarında kullanılır. Kullanışı: Haricen; cilde masaj yapılarak uygulanır

Emu Yağı (Emu Oil)

Eklem kireçlenmesi, romatizma, kızarık ve şişmelere karşı kullanılır. Cildi temizler ve kesinlikle gözenekleri tıkamaz, yağlı kalıntı bırakmaz.

Kullanışı: Haricen cilde masaj yapılarak uygulanır.

Enginar Yağı (Artichoke Oil)

Karaciğer dostu olarak bilinen enginar, safra kesesinin düzenli çalışmasını sağlar, sindirim sistemine yardımcı olur, kandaki şekeri dengeler. Şişkinliklere karşı masaj yapılarak uygulanır. Öksürük krizlerine karşı yemeklerden sonra 1 kaşık enginar yağı içilebilir. Kullanışı: Haricen cilde masaj yapılarak uygulanır.

Fesleğen Yağı (Basil Oil)

Midevi, yatıştıncı, idrar arttırıcı ve gaz söktürücü etkilere sahiptir. İştah açıcıdır. Ağız yaralannı tedavi eder. Baş ağnsı ve migrende kullanılır. Selülltlerl tedavi eder. An sokmasında faydalıdır. Kokusu sivrisinek ve tahta kurularını uzaklaştınr.

Kullanışı: Haricen, günde 2 defa bir çay bardağı suya veya şekere 2-3 damla damlatılarak kullanılır.

Fındık Yağı (Hazelnut Oil)

Beden ve zihin yorgunluğunu giderir. Vücuda kuvvet verir. Varis tedavisinde faydalıdır. Böbrek ağnlannı dindirir. Böbrek taşını düşürür. Kumları döker. Bağırsak solucanlannı düşürür. Sarada faydalıdır.

Kullanışı: Haricen; cilde masaj yapılarak uygulanır.

Fıstık Yağı (Peanut Oİl)

Ağız kokusunu giderir. Ağızdaki yaralarda etkilİDİR. Vücudu zindeleştirir. Zekayı arttırır. Vücudu güçlendirir. Kullanışı: Haricen; cilde masaj yapılarak uygulanır

 

>> Bitkisel Yağlar‘a geri dön <<

Bu konuya henüz yorum yapılmamış. Düşüncelerini paylaşan ilk insan olmaya ne dersin?

Yorum yaz!

UYARI: Lütfen doğru ve güzel bir Türkçe ile hakaret etmeden yorum yapınız.

Bu soruyu cevaplayın: Türkiye'nin başkenti neresidir?  


  Yukarı çık!