Bitkisel Yağlar (G)

bitkisel yağlarBitkisel yağlar; cilt, saç ve güzellik bakımında önemli bir yer tutmaktadır. Günümüzde değeri iyice anlaşılan bitkisel yağlar, birçok derde derman olmakta, sağlıkta alternatif arayış içerisine girmiş olan insanlara yeni bir kapı açmaktadır. Hem doğal hem de ekonomik olan çözümlerle de günlük hayatımızın içine girmişlerdir.

Bitkisel Yağlar (G)

 

Gliserin Yağı (Glycerin Oil)

Romatizma ağnlanna, cildi beslemeye ve yumuşatma’ yardımcı olur. Ayaktaki ciltteki ve eldeki çatlaklıktan gldei Cildi besleyici özelliktedir. Haricen masa| olarak kullanılır. Kullanışı: Haricen cilde masaj yapılarak uygulanır.

Greyfurt Yağı (Grapefruit Oil)

iyi bir iştah açıcıdır. Aç karnına yenildiği taktirde, yakıcı etkisi vardır, zayıflamaya yardımcı olur. İdi söktürücüdür. Kan şekerini düşürür, iyi bir aromaterf yağıdır.

Kullanışı: Haricen cilde masaj yapılarak uygulanır.

Gâıseng Yağı (Gtnseng Oil)

Kalbi kuvvetlendirici, gençliği muhafaza eder ve cins gücü arttırıcıdır. Yorgunluğu ve iktidarsızlığı gider özelliği vardır. Akciğer ve kalbi koruyucudur.

Kullanışı: Dahilen, günde 2 defa bir çay bardağı su veya şekere 2-3 damla damlatılarak kullanılır.

Gül Yağı (Rose Oil)

Antiseptiktir. Koku verici olarak kullanılır. Cilde canlı verir. Cildi gerginleştirir. Cilt temizliğinde kullanılır. Doğum lekelerini giderir. Boğaz hastalıklarında gargi yapılarak kullanılır.

Kullanışı: Haricen; cilde masaj yapılarak uygulanır.

 

>> Bitkisel Yağlar‘a geri dön <<

Bu konuya henüz yorum yapılmamış. Düşüncelerini paylaşan ilk insan olmaya ne dersin?

Yorum yaz!

UYARI: Lütfen doğru ve güzel bir Türkçe ile hakaret etmeden yorum yapınız.

Bu soruyu cevaplayın: Türkiye'nin başkenti neresidir?  


  Yukarı çık!