Bitkisel Yağlar (B)

bitkisel yağlarBitkisel yağlar; cilt, saç ve güzellik bakımında önemli bir yer tutmaktadır. Günümüzde değeri iyice anlaşılan bitkisel yağlar, birçok derde derman olmakta, sağlıkta alternatif arayış içerisine girmiş olan insanlara yeni bir kapı açmaktadır. Hem doğal hem de ekonomik olan çözümlerle de günlük hayatımızın içine girmişlerdir.

 
 

Bitkisel Yağlar (B)

 

Balık Yağı (Fistı Oil)

Omega 3 yağ asitleri içerir. Beden ve zeka gelişiminde çok etkilidir. Kanser riskini azaltır. Emboli nedeniyle gelişen felç riskini azaltır. Depresyonu ve uykusuzluğu giderir.

Kullanışı: Haricen; cilde masaj yapılarak uygulanır.

Bergamui Yağı (Bergamot Oil)

Stres ve yorgunluğu giderici ve bağışıklık sistemini kuvvetlendiricidir. Egzama tedavisinde de kullanılır. İştah arttırıcı ve safra söktürücü etkisi vardır. Ayrıca çayda lezzet ve koku verici olarak kullanılır.

Kullanışı: Dahilen; bir fincan suya 2-3 damla damlatılarak günde 2 defa kullanılır. Haricen; cilde masaj yapılarak uygulanır.

Buğday Yağı (Wheat Oil)

Bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar. Beyni ve gözü kuvvetlendirir. Zihin yorgunluğuna iyi gelir ve sinirleri yatıştırır. Kabızlığı önler. Cildi besler, pürüzsüzleştirir. Cilt lekelerini giderir.

Kullanışı: Dahilen; günlük 1 çay kaşığı kullanılır. Haricen; saç için friksiyon, cilt için masaj şeklinde kullanılır.
 

>> Bitkisel Yağlar‘a geri dön <<

Bu konuya henüz yorum yapılmamış. Düşüncelerini paylaşan ilk insan olmaya ne dersin?

Yorum yaz!

UYARI: Lütfen doğru ve güzel bir Türkçe ile hakaret etmeden yorum yapınız.

Bu soruyu cevaplayın: Türkiye'nin başkenti neresidir?  


  Yukarı çık!