Android Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Şeyler!

Hemen herkesin elinde dokunmatik ekranlı bir telefona rast gelmişsinizdir. Hatta bu dokunmatik ekranlı telefonların büyük bir kısmın Android işletim sistemlidir. Peki bir telefon, Android telefon almadan önce dikkat etmemiz gereken şeyler neler, bu yazıda bu sorulara cevap bulacağız.

İlk olarak ekran, dokunmatik bir telefon için her şey demektir. O yüzden kendi tercihinize göre ekranın oldukça büyük olması yararınıza olacaktır. 4.0″ ve üstü ekranlar işinizi fazlasıyla görecektir. Ekran demişken, mutlaka ekranın çoklu dokunmatik (capacitive) özelliğine sahip olduğuna dikkat edin.

Eğer tekli dokunmatik (resistive) bir ekrana sahip telefon alırsanız, ekrana sadece bir parmağınızla komut verebilirsiniz. Ama kapasitif bir ekrana sahip telefona sahip olursanız, 2’den 8 parmağa kadar ekrana komut verebilir, telefonu daha işlevli kullanabilirsiniz.

Başka dikkat etmemiz gereken husus, incelik mevzusu. Eğer telefon kalın olursa emin olun taşımakta oldukça zorlanacaksınız. Alacağınız telefon büyük ekranlı olacağından, eğer bir de kalın olursa, sizi rahatsız edebilir. Bu yüzden ince sayılabilecek bir telefon almaya özen gösterin.

Telefon hafızası ve hafıza kartı destekleyip desteklemediği de ayrı bir konu. Ayrıca, kalıcı bellek (RAM) miktarı da önemli…

Kablosuz (Wifi), bluetooth, GPS, 3G gibi artık sıradanlaşmış özelliklere hiç değinmiyorum bile…

Son olarak, Android 4.o sürümüne güncelleme alıp almayacağını da bilmenizde fayda var. İşletim sistemi demek, telefon demek ne de olsa. En önemli olan ise, telefona almadan önce muhakkak elinize alıp bir denemeye tabi tutun. Bizzat test edin telefonu. Ancak o zaman kafanızdaki soru işaretlerinize bir yanıt bulabilirsiniz.

Bu konuya henüz yorum yapılmamış. Düşüncelerini paylaşan ilk insan olmaya ne dersin?

Yorum yaz!

UYARI: Lütfen doğru ve güzel bir Türkçe ile hakaret etmeden yorum yapınız.

Bu soruyu cevaplayın: Türkiye'nin başkenti neresidir?  


  Yukarı çık!