Need for Speed: Most Wanted Geri Dönüyor!

Tarih: 4 Haziran 2012  |   Bölüm: Oyun  |   Yorumlar: 1 yorum  |   Yazar:

Yakın geçmişimizin en gözde (popüler) araba yarışı oyunu olan Need for Speed serisinin Most Wanted oyunu yakın zamanda tekrardan aramıza dönüyor!

Oyunun yapımcısı Electronic Arts, Need for Speed serisinin yeni oyununu resmi olarak duyurdu.

Criteon Games Studios tarafından geliştirilecek olan oyun, Most Wanted oyunun geliştirilmiş versiyonu olarak piyasaya sürülecek.

Yarış türü oyun severlerin hatırlayacağı üzere 2005 yılında çıkan Most Wanted, o dönem için en çok satan oyun olmuştu. Ayrıca Need for Speed serisinin en çok beğenilen oyunlarından biri de olmuştu.

Yeni Most Wanted'tan bir önizleme

2012’nin son çeyreğinde çıkacak olan oyunda yukarıdaki resimden de anlayabileceğiniz üzere genel hatlar kalacak, görsel bir takım iyileştirmeler yapılacak.

At Sürün, Kılıç Kuşanın, Ordunuza Hükmedin! (Mount & Blade: Warband)

Tarih: 18 Mart 2012  |   Bölüm: Oyun  |   Yorumlar: 2 yorum  |   Yazar:

Bilmiyorum daha önceden bu oyunu oynadınız mı ya da adını duydunuz mu? Bu yazımda, Türk yapımı olan bir oyunu sizlere tanıtacağım. Oyun, at sırtında doğan biz Türkler için adeta biçilmiş bir kaftan. Daha fazla sözü uzatmadan yazımın asıl bölümüne geçiyorum.

Mount & Blade: Warband

Mount & Blade, kelime manasıyla, “At ve Kılıç” demek. Oyun, dünyamız ortaçağına benzer bir çağda, Kalradya adlı hayali bir diyarda geçiyor. Hayali dediysem hemen aklınıza oyunun olağanüstü karakterler içerdiği, yaratıklar falan olduğu gelmesin. Oyun tamamiyle gerçekçi bir düzlem üzerine kurulmuş. Şimdi oyun hakkında ayrıntılara birazcık değinelim.

Oyun, ilk aşamada sizden bir karakter oluşturmanızı istiyor, size belirli seçenekler sunuyor. Sonrasında saçınızı, çehrenizi, kulaklarınızı kısacası baş kısmını tamamen sizin seçmenizi istiyor. Oyuna başlamadan önce seçeceğiniz en şey, hangi hanlık/krallık/emirlik’te başlayacak olduğunuz. Oyunda, 6 tane krallık/emirlik/hanlık bulunuyor: Svadya, Rodok, Nord, Sarranid, Veagir ve Kergit. Adından da anlaşılabileceği üzere, Kergit Hanlığı bir Türk topluluğudur.

  Yukarı çık!