Bu nedir? Bu sayfadan Sosyal İmleme bağlantılarını kullanarak Dropbox Nedir, Nasıl Kullanılır? yazısını bir sosyal imleme sitesine kaydedebilirsiniz, veya E-posta formunu kullanarak yazıyı bir arkadaşınıza tavsiye edebilirsiniz.

Sosyal İmleme

Bu içeriği beğendiyseniz, aşağıdaki bağlantılarla feysbuk veya twitter üzerinden paylaşabilirsiniz. Ayrıca yazıyı başka ortamlarda paylaşmak için doğrudan adres çubuğundaki bağlantıyı da kullanabilirsiniz.

  • Facebook'ta paylaş!
  • Twitter'da paylaş!


  • Yandaki form aracılığıyla herhangi bir kişiyle yazının bağlantısını içeren bir e-posta paylaşabilirsiniz. Formu doldurup, gönder butonuna tıkladıktan sonra sayfa yeniden yüklendiğinde e-postanız gönderilmiş demektir.

E-posta

E-posta ile paylaş
16 Mart 2012

Dropbox Nedir, Nasıl Kullanılır?

Kategori: İnternet

Dropbox, son zamanlarda eğilimi yükselen çevrimiçi dosya depolama hizmeti veren sitelerden biri. Dosyalarınızı, internetteki Dropbox hesabınıza yükleyerek onları koruma altına alabilir, gerekirse başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca dosyalarınıza internetin olduğu her yerden ulaşabilirsiniz.

Dropbox, ilk aşamada 2 GB’lık dosya alanı veriyor size. Sonrasında sizden yapmanızı istediği birkaç temel şey: dosya yüklemek, arkadaşlarla paylaşmak, Dropbox’a kaydolması için yeni arkadaşlar davet etmek gibi. Bu aşamadan sonra da 250 MB daha ek alan veriyor. Bitmiyor. Ayrıca, her davet edeceğiniz kullanıcı kadar 250’şer MB daha ek depolama alanı veriyor. Ta ki alanınız 8 GB’a ulaşıya kadar.

Eğer alanınızı 8 GB üstüne çıkarmak isterseniz, ücretli üyelik satın almak zorundasınız. Ama zaten normal bir kullanıcı için 8 GB fazlasıyla yeterli oluyor. Aynı bir USB bellek kullanıyormuşsunuz gibi, kes, kopyala, taşı, klasör oluştur gibi temel ifadelerin yer aldığı oldukça sade bir internet sitesi de sizi bekliyor.

Tabii sadece bu kadar değil. Dropbox’a bilgisayarınızda ulaşabileceğiniz gibi, telefonunuzdan veya tabletinizden de ulaşabiliyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken uygulama marketinizden Dropbox programını indirmek. Gerisi size kalmış. Aşağıda verilen bağlantıya tıklayarak Dropbox’a üye olabilirsiniz. Keyifli depolamalar… 🙂


Geri Dön: Dropbox Nedir, Nasıl Kullanılır?