Bu nedir? Bu sayfadan Sosyal İmleme bağlantılarını kullanarak Twitter Nedir, Nasıl Kullanılır? yazısını bir sosyal imleme sitesine kaydedebilirsiniz, veya E-posta formunu kullanarak yazıyı bir arkadaşınıza tavsiye edebilirsiniz.

Sosyal İmleme

Bu içeriği beğendiyseniz, aşağıdaki bağlantılarla feysbuk veya twitter üzerinden paylaşabilirsiniz. Ayrıca yazıyı başka ortamlarda paylaşmak için doğrudan adres çubuğundaki bağlantıyı da kullanabilirsiniz.

  • Facebook'ta paylaş!
  • Twitter'da paylaş!


  • Yandaki form aracılığıyla herhangi bir kişiyle yazının bağlantısını içeren bir e-posta paylaşabilirsiniz. Formu doldurup, gönder butonuna tıkladıktan sonra sayfa yeniden yüklendiğinde e-postanız gönderilmiş demektir.

E-posta

E-posta ile paylaş
13 Mart 2012

Twitter Nedir, Nasıl Kullanılır?

Kategori: İnternet

Twitter; adeta küçük bloglar gibi, kullanıcının yaşadığı, tanık olduğu veya paylaşmaya değer gördüğü şeyleri paylaştıran, onu takip eden diğer kullanıcıların da o kullanıcıyı takip etmesini sağlayan bir servistir. Twitter’da asıl amaç sizi takip eden  kişilere eyleminizi, düşüncenizi, yaptıklarını, hissettiklerinizi doğrudan bildirmek, onları bilgilendirmektir. Facebook ve diğer servislerden bir farkı da, yazacağınız şeyi 140 karaktere sığdırmak zorunda olduğunuzdur.

Twitter Nasıl Kullanılır?

İlk olarak işe, kayıt olmakla başlamalısın. Kaydolmak için; adın, e-posta adresin ve şifre yeterli.

Sonrasında, Twitter anasayfasına gelerek profil resminin hemen altında “Yeni bir Tweet yaz” yazan kısmına durumunuzu girip “Tweetle” düğmesine bastığınızda, diğer kullanıcılar sizin yazdığınız yazıyı (anlık durumunuzu) okuyabilecektir. Bu konuda, anlık durumunuz hakkında doğru bilgi vermeniz, dalga geçme seviyesinde olmamanız; diğer kullanıcıların sizi takibe alması ve cidiiye alıp okuması için büyük önem taşımaktadır.

Diğer kullanıcıları takip etmek için yapmanız gereken şey, onların profillerine girerek adlarının en sağındaki yerdeki “Takip Et” düğmesine tıklamak.


Geri Dön: Twitter Nedir, Nasıl Kullanılır?