Bu nedir? Bu sayfadan Sosyal İmleme bağlantılarını kullanarak Facebook Sayfa Birleştirme (Resimli Anlatım) yazısını bir sosyal imleme sitesine kaydedebilirsiniz, veya E-posta formunu kullanarak yazıyı bir arkadaşınıza tavsiye edebilirsiniz.

Sosyal İmleme

Bu içeriği beğendiyseniz, aşağıdaki bağlantılarla feysbuk veya twitter üzerinden paylaşabilirsiniz. Ayrıca yazıyı başka ortamlarda paylaşmak için doğrudan adres çubuğundaki bağlantıyı da kullanabilirsiniz.

  • Facebook'ta paylaş!
  • Twitter'da paylaş!


  • Yandaki form aracılığıyla herhangi bir kişiyle yazının bağlantısını içeren bir e-posta paylaşabilirsiniz. Formu doldurup, gönder butonuna tıkladıktan sonra sayfa yeniden yüklendiğinde e-postanız gönderilmiş demektir.

E-posta

E-posta ile paylaş
13 Mart 2012

Facebook Sayfa Birleştirme (Resimli Anlatım)

Kategori: Bilgisaçar,Teknoloji

Önceden facebook tarafından izin verilmeyen fakat son birkaç aydır yapılabilen bir işlem: sayfa birleştirme.

Tabii öyle her sayfa birleştirilemiyor. Öncelikle birleştirilecek sayfaların adlarının birbiri ile benzer olması gerekiyor. Hangi sayfanın üye sayısı çok ise, birleştirme o sayfa üzerinden oluyor. Yani birleşen iki sayfa, üye sayısı daha fazla olan sayfa üzerinden yoluna devam ediyor.

Ayrıca paylaşımlar;

– sadece büyük sayıda hayranı olan sayfanın paylaşımları kalıyor.

– küçük olan diğer sayfanın paylaşımlarının tümü siliniyor.

Bu kadar ayrıntı verdikten sonra sayfaların nasıl birleştirildiklerine bakalım. İlk olarak birleştirmek istediğimiz sayfanın yönetici paneline giriyoruz.

Ardından açılan yönetici panelinde, “Kaynaklar” yazan kısmı tıklıyoruz.

Açılan yan pencerede, “Mükerrer sayfaları birleştir” diyoruz.

Son olarak da, açılan küçük pencerecikte birleştirmek istediğimiz sayfayı seçip, “Birleştir”e tıklıyoruz. Sayfanın büyüklüğüne bağlı olarak, 1 dakika ile 1 gün arasında sayfa tamamen birleştirilmiş oluyor.


Geri Dön: Facebook Sayfa Birleştirme (Resimli Anlatım)