Bu nedir? Bu sayfadan Sosyal İmleme bağlantılarını kullanarak Hamburger Gençliği yazısını bir sosyal imleme sitesine kaydedebilirsiniz, veya E-posta formunu kullanarak yazıyı bir arkadaşınıza tavsiye edebilirsiniz.

Sosyal İmleme

Bu içeriği beğendiyseniz, aşağıdaki bağlantılarla feysbuk veya twitter üzerinden paylaşabilirsiniz. Ayrıca yazıyı başka ortamlarda paylaşmak için doğrudan adres çubuğundaki bağlantıyı da kullanabilirsiniz.

  • Facebook'ta paylaş!
  • Twitter'da paylaş!


  • Yandaki form aracılığıyla herhangi bir kişiyle yazının bağlantısını içeren bir e-posta paylaşabilirsiniz. Formu doldurup, gönder butonuna tıkladıktan sonra sayfa yeniden yüklendiğinde e-postanız gönderilmiş demektir.

E-posta

E-posta ile paylaş
19 Nisan 2013

Hamburger Gençliği

Kategori: Kültür

hamburger gençliği
Dengeli beslenme çok önemlidir. Ama bu çağda ne yazık ki hiçbir insan dengeli beslenmiyor. İnsanlar daha çok abur cubur yemeyi tercih ediyorlar. Bu beslenme alışkanlığı insanların hayatlarını mahvediyor. Günümüzdeki yemekler hiç sağlıklı olmadığı için, artık zararlı yiyeceklerden insanlar daha fazla yemek istiyor.

Bazen tabelalarda gördüğüm olmuştur. Bir yerde ev yapımı yemekler var. Diğer dükkânda ise hamburger satan bir yer. Fastfood (hızlı yiyecek) tarzı yiyecekler satan yerde çok, ev yemekleri satan yerde ise çok az müşteri var. Ülkemiz bu nedenle obezitenin tehdidi altına girmeye başladı.

Artık evde yemek yapmaya bile üşenen insanlar var. Arkadaşlar telefonu ellerine alıp bir pizzacıyı arayıp, pizza ve kola yemeyi marifet sayıyorlar. Belki ev yemekleri yeseler hem daha az para verecekler hem de daha sağlıklı beslenecekler.

Bu kötü beslenme alışkanlıkları, “eski toprak” diye tabir edilen atalarımızın bizlerden çok daha güçlü olmasına neden olmaktadır. Gençler kötü beslenme alışkanlıkları nedeniyle sağlıksız ve dayanıksız büyümektedir. Bu da yeni kuşağın çok ciddi bir sorunudur.

Sağlığımızı bozan bu yiyeceklerin, hep yabancı adlara sahip olması da başka bir üzücü durum. Hamburger, fastfood, cips, pizza, ve cola gibi adların Türkçemizi de sağlığımız gibi bozduğu bir gerçektir.

Lütfen beslenme alışkanlılarımıza dikkat edelim. Aksi takdirde sağlıksız bir gelecek bizi bekliyor demektir.

Simge SARI


Geri Dön: Hamburger Gençliği