Bu nedir? Bu sayfadan Sosyal İmleme bağlantılarını kullanarak iPad 3 Çıktı! Neler var iPad 3’te? yazısını bir sosyal imleme sitesine kaydedebilirsiniz, veya E-posta formunu kullanarak yazıyı bir arkadaşınıza tavsiye edebilirsiniz.

Sosyal İmleme

Bu içeriği beğendiyseniz, aşağıdaki bağlantılarla feysbuk veya twitter üzerinden paylaşabilirsiniz. Ayrıca yazıyı başka ortamlarda paylaşmak için doğrudan adres çubuğundaki bağlantıyı da kullanabilirsiniz.

  • Facebook'ta paylaş!
  • Twitter'da paylaş!


  • Yandaki form aracılığıyla herhangi bir kişiyle yazının bağlantısını içeren bir e-posta paylaşabilirsiniz. Formu doldurup, gönder butonuna tıkladıktan sonra sayfa yeniden yüklendiğinde e-postanız gönderilmiş demektir.

E-posta

E-posta ile paylaş
08 Mart 2012

iPad 3 Çıktı! Neler var iPad 3’te?

Kategori: Teknoloji

iPad 3 (3. nesil iPad)

Birkaç haftadır teknolojiyle haşır neşir olanların hatta olmayanların bile merakla beklediği bir haberdi. Nihayet, 3. nesil iPad duyuruldu. iPad 3, Amerika’da yerel saate göre 10.00’da başlayan tanıtım toplantısında tanıtıldı.

iPad 3, birçok yönden iPad ve iPad 2‘yi geride bırakıyor. Ayrıca bu modelin, önceki nesillerden bir farkı da ilk kez Steve Job olmadan tanıtılmış olması. Bildiğiniz üzere Steve Jobs geçtiğimiz aylarda ölüme yenik düşmüştü. Steve Jobs’un önerisiyle yeni koltuğun sahibi olan Tim Cook, iPhone 4S tanıtımından sonra, bir de iPad 3’ü tanıtmış oldu.:

iPad 3’ün özelliklerine kaba taslak bakacak olursak…

  • 9.7 inç ekran (Diğer nesillerdekilerle aynı)
  • 1080P HD video
  • 5 MP arka kamera (iSight dedikleri bir teknoloji varmış kamerada)
  • VGA ön kamera
  • 4G desteği
  • 10 saat bekleme süresi (iPad 2 ile aynı kalmış)
  • 662 gr ağırlık, 9.4 mm kalınlık (iPad 2’ye göre az bir şey kalınlaşmış)

Biraz da ayrıntılara değineyim. Fiyat konusunda bir indirime veya arttırmaya gidilmemiş. iPad 2’nin fiyatıyla piyasaya çıkacak. 128 GB’lık depolama seçeneği de olacak gözüyle bakılıyor. Hali hazırda 32 ve 64 GB’lık seçenekleri var. 16 Mart tarihinde birçok ülkede satışa sunulacak olan yeni nesil iPad‘in ülkemizde ise ne zaman boy göstereceği belirsiz. Muhtemelen bir operatör vasıtasıyla, üzerinde operatörün de hayli kârı olarak satılacaktır.

Siri adlı sesi tanıyıp ona göre işlem yapan uygulama da yeni iPad 3’te yer alıyor. Yeni ekran çözünürlüğüyle birlikte oyunların kalitesinde de gözle görülür bir artış olacağı kesin. 1080P video çekmenin yanında aynı kaliteyle video da çekebiliyorsunuz. Tüm bu özellikleriyle adeta bir “bilgisayar” olan iPad 3’ün satış grafiğinin nasıl olacağını hep birlikte göreceğiz.


Geri Dön: iPad 3 Çıktı! Neler var iPad 3’te?