Bu nedir? Bu sayfadan Sosyal İmleme bağlantılarını kullanarak Kalp Rahatsızlıkları yazısını bir sosyal imleme sitesine kaydedebilirsiniz, veya E-posta formunu kullanarak yazıyı bir arkadaşınıza tavsiye edebilirsiniz.

Sosyal İmleme

Bu içeriği beğendiyseniz, aşağıdaki bağlantılarla feysbuk veya twitter üzerinden paylaşabilirsiniz. Ayrıca yazıyı başka ortamlarda paylaşmak için doğrudan adres çubuğundaki bağlantıyı da kullanabilirsiniz.

  • Facebook'ta paylaş!
  • Twitter'da paylaş!


  • Yandaki form aracılığıyla herhangi bir kişiyle yazının bağlantısını içeren bir e-posta paylaşabilirsiniz. Formu doldurup, gönder butonuna tıkladıktan sonra sayfa yeniden yüklendiğinde e-postanız gönderilmiş demektir.

E-posta

E-posta ile paylaş
19 Mart 2013

Kalp Rahatsızlıkları

Kategori: Bilgisaçar

kalp rahatsızlıklarıKalbi incelemenin bir yolu elektro-kardiyogram veya E.K.G.’dir. Kalp hücreleri düzenli olarak kasılmalarını sağlayan bir elektrik akıma tâbidirler. Deriye takılan elektrod’lar sayesinde bu elektrik akımındaki değişmeler kaydedilir. Milimetrik bir kâğıt üzerinde çizdirilen veya ekrandan takip edilen elektrik dalgaları kalbin çeşitli yüzeylerindeki hücrelerin durumu hakkında bilgi verir. Kalp ritminde belirebilecek rahatsızlıklar, anjin dö puatrin veya enfarktüs belirtileri incelenebilir.

Kalbin röntgen cihazında incelenmesi, boyutlarını belirlemede yararlı olur.

Ultra-sonografi ise ses dalgalarını kullanarak biçim, kalınlık, kasların hareketi, kapakçıklar ve iri damarlar hakkında kesin sonuçlar verir. Bu inceleme hastaya hiçbir acı ve rahatsızlık vermeden gerçekleştirilir.


Geri Dön: Kalp Rahatsızlıkları