Bu nedir? Bu sayfadan Sosyal İmleme bağlantılarını kullanarak Kırmızı Balık – Sesli Masal yazısını bir sosyal imleme sitesine kaydedebilirsiniz, veya E-posta formunu kullanarak yazıyı bir arkadaşınıza tavsiye edebilirsiniz.

Sosyal İmleme

Bu içeriği beğendiyseniz, aşağıdaki bağlantılarla feysbuk veya twitter üzerinden paylaşabilirsiniz. Ayrıca yazıyı başka ortamlarda paylaşmak için doğrudan adres çubuğundaki bağlantıyı da kullanabilirsiniz.

  • Facebook'ta paylaş!
  • Twitter'da paylaş!


  • Yandaki form aracılığıyla herhangi bir kişiyle yazının bağlantısını içeren bir e-posta paylaşabilirsiniz. Formu doldurup, gönder butonuna tıkladıktan sonra sayfa yeniden yüklendiğinde e-postanız gönderilmiş demektir.

E-posta

E-posta ile paylaş
22 Ekim 2012

Kırmızı Balık – Sesli Masal

Kategori: Havadan Sudan

kırmızı balık sesli masal

“Kırmızı Balık” adlı sesli masalı dinlerken aynı zamanda aşağıdan da okuyarak takip edebilirsiniz.

Mavi suların derinliklerinde yaşayan sevimli ve küçük bir balık vardı. Bu balığın ismi Mercan’dı.

Mercan’ın günleri çok eğlenceli geçiyordu çünkü hergün denizin farklı mekanlarını keşfediyordu. Bundan da oldukça zevk alıyordu.

Zaman ilerledikçe denizde keşfetmediği yer kalmadığı için mercanın canı çok sıkılmaya başlamıştı. Çünkü artık deniz onun ilgisini çekmiyordu ve denizin dışarısındaki dünyayı merak ediyordu.

Kırmızı Balık MasalıSeslendiren: Selen Kartal

Can sıkıntısı geçer düşüncesiyle oynayabileceği birilerini aramaya koyuldu. Tam o sırada arkadaşı deniz atı ile karşılaştı.

Mercan:

– Deniz atı canım çok sıkılıyor. Denizin dışarısında neler var görmek istiyorumsen bana anlatabilir misin?

Deniz atı:

– Mercan ben hiç denizin dışarısını görmedim sana anlatamam. Fakat istersen seninle saklambaç oynayabilirim.

Mercan:

– Tamam oynayalım (mızmız bir şekilde) (Oynamaya başlarlar deniz atı ebe olur. Mercan kayanın arkasına saklanır. Fakat sıkılarak oyundan ayrılır.)

Denizde ilerlerken ahtapotu görür.

– Ahtapot amca benm canım çok sıkılıyor. Denizin dışarısında neler var çok merak ediyorum bana anlatabiliri misin? dedi.

Ahtapot:

– Denizin dışarısındaki hayat hiç bize göre değil. Çünkü bizim evimiz deniz. Ama istersen seni kollarımda döndürebilirim. (Mercan ahtapotla bir süre oynadıktan sonra canı sıkılır ve oradan ayrılır.)

Denizde ilerlerken deniz kızına rastlar.

Mercan:

-Deniz kızı sen denizin dışarısını gördün değil mi bana anlatabilir misin neler var?

Deniz kızı:

– Ağaçlar bulutlarinsanlar gökyüzü ve çeşitli varlıklar var. Ama senin orada yaşaman mümkün değilki neden bu kadar merak ediyorsun?

Mercan üzüntülü bir şekilde “teşekkürler deniz kızı” er ve oradan ayrılır.

Daha sonra bilge köpek balığının yanına gelir.

Mercan:

– Bilge köpek balığı benm canım sıkılıyor denizin dışarısına çıkmak ve oralarda neler var görmek istiyorum der.

Bilge köpek balığı:

– Bak mercan merak etmen güzel fakat senin denizin dışarısında yaşaman mümkün değil. Çünkü biz balıklar sadece suyun içerisinde yaşayabiliriz susuz kalmamız hayatımnızın sonu olabilir.

Mercan:

– Teşekkürler bilge köpek balığı ama ben yinede denizin dışarısını görmek ve orada yaşamak isterdim.

Mercan bilge köpek balığı ile konuştuktan sonra oradan ayrılır. Denizde ilerlerken bir balıkçının ağına takılr. Gökyüzünü bulutları görür fakat susuz kaldığı için ağda çırpınmaya başlarbir süre sonra tekrar denize düşer. Balıklar için denizden başka yaşamak için ideal bir yer olmadığını anlar ve neşe ile deniz içerisinde yüzmeye devam eder…


Geri Dön: Kırmızı Balık – Sesli Masal