Bu nedir? Bu sayfadan Sosyal İmleme bağlantılarını kullanarak Türkiye’de Yetiştirilen Tarım Ürünleri yazısını bir sosyal imleme sitesine kaydedebilirsiniz, veya E-posta formunu kullanarak yazıyı bir arkadaşınıza tavsiye edebilirsiniz.

Sosyal İmleme

Bu içeriği beğendiyseniz, aşağıdaki bağlantılarla feysbuk veya twitter üzerinden paylaşabilirsiniz. Ayrıca yazıyı başka ortamlarda paylaşmak için doğrudan adres çubuğundaki bağlantıyı da kullanabilirsiniz.

  • Facebook'ta paylaş!
  • Twitter'da paylaş!


  • Yandaki form aracılığıyla herhangi bir kişiyle yazının bağlantısını içeren bir e-posta paylaşabilirsiniz. Formu doldurup, gönder butonuna tıkladıktan sonra sayfa yeniden yüklendiğinde e-postanız gönderilmiş demektir.

E-posta

E-posta ile paylaş
28 Ağustos 2012

Türkiye’de Yetiştirilen Tarım Ürünleri

Kategori: Coğrafya

Ana tarım ürünleri; ticari ve geçime dayalı tarım sisteminde üretilen, insan ve hayvanların ihtiyaçlarını karşılayan ürünleri kapsar. Aşağıda, dünyada üretilen belli başlı mahsûller, bunların kültürü ve ekim alanları hakkında özlü bilgiler verilecektir. Bu tarım ürünlerin Türkiyede ve dünyada yetiştiği ve yetiştirildiği alanlar ve kullanım alanlarına aşağıdaki konu başlıklarına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

bölgelere göre tarım ürünleri haritası

Bölgelere Göre (Türkiye’de Yetişen) Tarım Ürünleri Haritası (Büyük hali için üzerine tıklayın.)

Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki konu başlıklarına tıklayabilirsiniz.

Pirinç

 

Mısır

 

Buğday

 

Arpa

 

Çavdar

 

Yulaf

 

Zeytin

 

Üzüm

 

Şeker Kamışı

 

Şeker Pancarı

 

Tütün

 

Pamuk


Geri Dön: Türkiye’de Yetiştirilen Tarım Ürünleri