Bu nedir? Bu sayfadan Sosyal İmleme bağlantılarını kullanarak Bitkisel Yağlar (T-U-Ü) yazısını bir sosyal imleme sitesine kaydedebilirsiniz, veya E-posta formunu kullanarak yazıyı bir arkadaşınıza tavsiye edebilirsiniz.

Sosyal İmleme

Bu içeriği beğendiyseniz, aşağıdaki bağlantılarla feysbuk veya twitter üzerinden paylaşabilirsiniz. Ayrıca yazıyı başka ortamlarda paylaşmak için doğrudan adres çubuğundaki bağlantıyı da kullanabilirsiniz.

  • Facebook'ta paylaş!
  • Twitter'da paylaş!


  • Yandaki form aracılığıyla herhangi bir kişiyle yazının bağlantısını içeren bir e-posta paylaşabilirsiniz. Formu doldurup, gönder butonuna tıkladıktan sonra sayfa yeniden yüklendiğinde e-postanız gönderilmiş demektir.

E-posta

E-posta ile paylaş
14 Ağustos 2012

Bitkisel Yağlar (T-U-Ü)

Kategori: Bilgisaçar

bitkisel yağlarBitkisel yağlar; cilt, saç ve güzellik bakımında önemli bir yer tutmaktadır. Günümüzde değeri iyice anlaşılan bitkisel yağlar, birçok derde derman olmakta, sağlıkta alternatif arayış içerisine girmiş olan insanlara yeni bir kapı açmaktadır. Hem doğal hem de ekonomik olan çözümlerle de günlük hayatımızın içine girmişlerdir.

Bitkisel Yağlar (T-U-Ü)

 

Tarçın Yağı  (Cinnamon Oil)

Felç ve ayak titremelerinde sürülürse faydalıdır. Yara izlerinde pansuman yapılarak kullanılır. Kalbi kuvvetlendirir. Cildi canlandınr. Kötü ve pis kokulan giderir. Grip, nezle ve soğuk algınlığında kullanılır.

Kullanışı: Haricen; cilde masaj yapılarak uygulanır.

Tatlı Badem Yağı (Sweet Almond Oil)

Kuru ve çatlak çiftleri nemlendirir. Saç bakımında kullanılır. Saçı besler ve dökülmesini önler. Saça parlaklık verir. Kabızlığı giderir. Egzama kaşıntılarında faydalıdır.

Kullanışı: Haricen; cilde masaj yapılarak uygulanır.

Turunç Yağı (Bitter Orange Oil)

Sinirleri yatıştınr. Beden ve zihin yorgunluğunu giderir. Spazmlan çözer. Sancılan giderir. Aynca parfümeride kullanılır.

Kullanışı: Haricen; cilde masaj yapılarak uygulanır.

Üzüm Çekirdeği Yağı (Grape Speed Oil)

Damar sertliği, kalp hastalıkları ve katarakta karşı koruma etkileri vardır. Kansere yakalanma riskini azaltmaya ve tümör hücrelerinin büyümelerini önlemeye yardımcı olur.

Kullanışı: Dahilen; günde 3 defa bir çay bardağı suya veya şekere 4 damla damlatılarak alınır. Haricen; cilde masaj yapılarak uygulanır.

>> Bitkisel Yağlar‘a geri dön <<


Geri Dön: Bitkisel Yağlar (T-U-Ü)