Bu nedir? Bu sayfadan Sosyal İmleme bağlantılarını kullanarak Bitkisel Yağlar (P-R) yazısını bir sosyal imleme sitesine kaydedebilirsiniz, veya E-posta formunu kullanarak yazıyı bir arkadaşınıza tavsiye edebilirsiniz.

Sosyal İmleme

Bu içeriği beğendiyseniz, aşağıdaki bağlantılarla feysbuk veya twitter üzerinden paylaşabilirsiniz. Ayrıca yazıyı başka ortamlarda paylaşmak için doğrudan adres çubuğundaki bağlantıyı da kullanabilirsiniz.

  • Facebook'ta paylaş!
  • Twitter'da paylaş!


  • Yandaki form aracılığıyla herhangi bir kişiyle yazının bağlantısını içeren bir e-posta paylaşabilirsiniz. Formu doldurup, gönder butonuna tıkladıktan sonra sayfa yeniden yüklendiğinde e-postanız gönderilmiş demektir.

E-posta

E-posta ile paylaş
13 Ağustos 2012

Bitkisel Yağlar (P-R)

Kategori: Bilgisaçar

bitkisel yağlarBitkisel yağlar; cilt, saç ve güzellik bakımında önemli bir yer tutmaktadır. Günümüzde değeri iyice anlaşılan bitkisel yağlar, birçok derde derman olmakta, sağlıkta alternatif arayış içerisine girmiş olan insanlara yeni bir kapı açmaktadır. Hem doğal hem de ekonomik olan çözümlerle de günlük hayatımızın içine girmişlerdir.

Bitkisel Yağlar (P-R)

 

Papatya Yağı (Chamolille Oil)

Hassas ciltler için tavsiye edilir. Yumuşatıcı ve rahatlatıcıdır. Akne tedavisinde kullanılır. Problemli ciltlerde yara iyileştiricidir. Cildi besler ve pürüzsüzleştirir. Bademcik ve diş İltihabında gargara yapılır.

Kullanışı: Haricen; cilde masaj yapılarak uygulanır.

Pelesenk Yağı  (Balsam Oil)

Nefes darlığına ve vereme iyi gelir. Öksürüğü keser. Balgam söktürücüdür. Gözün görme gücünü arttınr. Göz kararmalarını giderir. Bağırsak iltihabında faydalıdır. Adale sertleşmesine iyi gelir. Romatizmal ağrılarda masaj yapılarak kullanılır.

Kullanışı: Dahilen, günde 3 defa bir çay bardağı suya veya şekere 2-3 damla damlatılarak alınır. Haricen; cilde masaj yapılarak uygulanır.

Pelinotu Yağı (Warmwood Oil)

Bağırsak solucanlarını düşürür, İştah açar. Mideyi kuvvetlendirir. Sindirimi zor besinlerin hazmını kolaylaştırır. Safra salgısını arttınr. Safra kesesinin çalışmasına yardımcı olur.

Kullanışı: Dahilen, günde 2 defa bir çay bardağı suya veya şekere 3 damla damlatılarak alınır.

Portakal Yağı (Orange Oil)

Strese ve yorgunluğa İyi gelir. Sakinleştiricidir. Kan dolaşımını düzenler. Midenin çalışmasına yardımcı olur. Soğuk algınlığı nezle ve gripte faydalıdır. Cilde canlılık verir. Tonik olarak kullanılır. Sivilce ve akne giderir.

Kullanışı: Dahilen; günde 3 defa bir çay bardağı suya veya şekere 3 damla damlatılarak alınır. Haricen; cilde masaj yapılarak uygulanır.

Rezene Yağı (Fennel Oil)

Sindirimi kolaylaştınr. Mide şişliğini önler. Gaz giderici ve anne sütünü arttırıcıdır. Cildi besler ve cilt yüzeyindeki pürüzleri giderir. Menopoz ve kemik erimesinde faydalıdır. Selülittedavisinde kullanılır.

Kullanışı: Dahilen; bir fincan suya 5 damla damlatılarak İçilir. Haricen yara üzerine sürülerek uygulanır.

Rozmery (Biberiye) Yağı (Rosemary Oil)

Kansızlık, astım, kalp çarpıntısı, uykusuzluk, bronşit, sinüzit gibi rahatsızlıklarda tedavi edicidir. Karaciğer problemlerinde etkilidir. Ağn kesicidir. Romatizma ve siyatik gibi rahatsızlıklarda etkilidir. Sivilce giderici ve cilt temizleyicidir.

Kullanışı: Dahileri; günde 3 defa bir çay bardağı suya veya şekere 3 damla damlatılarak alınır. Haricen; cilde masaj yapılarak uygulanır.

 

>> Bitkisel Yağlar‘a geri dön <<


Geri Dön: Bitkisel Yağlar (P-R)