Bu nedir? Bu sayfadan Sosyal İmleme bağlantılarını kullanarak Bitkisel Yağlar (H) yazısını bir sosyal imleme sitesine kaydedebilirsiniz, veya E-posta formunu kullanarak yazıyı bir arkadaşınıza tavsiye edebilirsiniz.

Sosyal İmleme

Bu içeriği beğendiyseniz, aşağıdaki bağlantılarla feysbuk veya twitter üzerinden paylaşabilirsiniz. Ayrıca yazıyı başka ortamlarda paylaşmak için doğrudan adres çubuğundaki bağlantıyı da kullanabilirsiniz.

  • Facebook'ta paylaş!
  • Twitter'da paylaş!


  • Yandaki form aracılığıyla herhangi bir kişiyle yazının bağlantısını içeren bir e-posta paylaşabilirsiniz. Formu doldurup, gönder butonuna tıkladıktan sonra sayfa yeniden yüklendiğinde e-postanız gönderilmiş demektir.

E-posta

E-posta ile paylaş
13 Ağustos 2012

Bitkisel Yağlar (H)

Kategori: Bilgisaçar

Hardal Yağı (Mustrad Oil)

Beyne ve. akciğere kan hücum etmesi hallerin faydalıdır, iştah açıcı ve hazmı kolaylaştıncıdır. Akcli zan İntihabında kullanılır, iç organlarda biriken k; dışarı atar.

Kullanışı: Dahilen,günde 2 defa bir çay bardağı su veya şekere 2-3 damla damlatılarak kullanılır.

Haşhaş Yağı  (Popy Speed Oil)

Ağrı kesici ve keyif vericidir. Öksürüğü keser. Kabız giderir. Tansiyonu dengeler. Saçın uzamasına yardın olur.

Kullanışı: Dahilen; günde 2-3 damla bir fincan su damlatılarak kullanılır.

Havlıcan Yağı  (Galiııgale Oil)

Zayıflık ve sindirim zafiyetine karşı kullanılır. Romatizı ve nıkris şikayetlerini azaltır. Vücuda kuvvet verir, id söktürür. Göğsü yumuşatır.

Kullanışı: Haricen cilde masaj yapılarak uygulanır.

Havuç Yağı  (Carrot Oil)

Vücuda kuvvet verir. Kabızlığı giderir. Bağırs iltlhaplannın tedavisinde kullanılır. Bağırsak kanamala keser. Kansızlık için kullanılır. Anne sütünü artt Böbrek ağrılarını dindirir. Cilt kırışıklıklarını gidi Bronzlaşma karışımlannda yer alır.

Kullanışı: Dahilen bir fincan suya 3-4 dar damlatılarak IçIlir.Haricen; cilde masaj yapıla uygulanır.

Hodan Yağı (Borage Oil)

Hodan yağı doğanın en zengin GLA (gamma linol asit) kaynağıdır. GLA prostaglandlnlenn oluşumu I hayati önem taşır. Prostaglandinler, premenstr sağlığın devamında ve birçok diğer sağlık alanır düzenleyici olarak görev yaparlar. Aynı zamanda sağ kan basıncı ve kardlyovasküler sağlığa da yardır olur.

Kullanışı: Haricen cilde masaj yapılarak uygulanır.

Hindistan Cevizi Yağı (Cocanut Oil)

Ağız kokulannı, bulantı ve kusmayı giderir. Balg söktürür, idrarı arttırır, İştah açar ve İshale İyi gelir. S besler ve kuvvetlendlnr. Kepeklenmeyi önler. Ayı pastalara esans olarak kullanılır.

Kullanışı: Dahilen; günde 2-3 damla bir fincan su damlatılarak kullanılır.

Hint Yağı (Castor OH)

ince bağırsak üzerinde etki gösteren ve tahriş yapmayan bir müshildir. Tahriş yapmadığından gebeler de verilebilir. Saçlara kuvvet ve parlaklık verir. Tırnak kırılmasını önler.

Kullanışı: Dahilen bir fincan suya 1 -2 damla damlatılarak alınır. Haricen cilde masaj yapılarak uygulanır.


Geri Dön: Bitkisel Yağlar (H)