Bu nedir? Bu sayfadan Sosyal İmleme bağlantılarını kullanarak Bitkisel Yağlar (I-İ-J) yazısını bir sosyal imleme sitesine kaydedebilirsiniz, veya E-posta formunu kullanarak yazıyı bir arkadaşınıza tavsiye edebilirsiniz.

Sosyal İmleme

Bu içeriği beğendiyseniz, aşağıdaki bağlantılarla feysbuk veya twitter üzerinden paylaşabilirsiniz. Ayrıca yazıyı başka ortamlarda paylaşmak için doğrudan adres çubuğundaki bağlantıyı da kullanabilirsiniz.

  • Facebook'ta paylaş!
  • Twitter'da paylaş!


  • Yandaki form aracılığıyla herhangi bir kişiyle yazının bağlantısını içeren bir e-posta paylaşabilirsiniz. Formu doldurup, gönder butonuna tıkladıktan sonra sayfa yeniden yüklendiğinde e-postanız gönderilmiş demektir.

E-posta

E-posta ile paylaş
13 Ağustos 2012

Bitkisel Yağlar (I-İ-J)

Kategori: Bilgisaçar

bitkisel yağlarBitkisel yağlar; cilt, saç ve güzellik bakımında önemli bir yer tutmaktadır. Günümüzde değeri iyice anlaşılan bitkisel yağlar, birçok derde derman olmakta, sağlıkta alternatif arayış içerisine girmiş olan insanlara yeni bir kapı açmaktadır. Hem doğal hem de ekonomik olan çözümlerle de günlük hayatımızın içine girmişlerdir.

Bitkisel Yağlar (I-İ-J)

 

Isırgan Tohumu Yağı (Stitging Netle Oil)

Romatizma ağnlarını ve ve mafsal ağrıları dindirir. Burun kanamasını keser. Egzama şikayetlerini giderir. Böbrek kumlarını döker. Balgam söktürücüdür. Dalak hastalıklarında ve çıbanlarda faydalıdır. Saç dökülmesini önler. Saçı kuvvetlendirir.

Kullanışı: Dahilen bir fincan suya 5-10 damla damlatılarak günde 2 defa kullanılır. Haricen cilde masaj yapılarak uygulanır.

İğde Yağı (Oieaster Oil)

Taşıdığı yüksek oranda C vitamini nedeniyle grip ve soğuk algınlığına karşı koruyucu olarak kullanılır. Antiseptik etkileri vardır. Vücuda kuvvet verir, ağız yaralarını tedavi eder.

Kullanışı: Dahilen, günde 2 defa bir çay bardağı suya veya şekere 2-3 damla damlatılarak alınır.

Jojoba Yağı (Jojoba Oil)

Sivilceli ve yanık yıpranmış ciltlerde faydalıdır. Kırışıklıklarda etkilidir. Sporcularda ayak kremi olarak kullanılır. Saçların uzamasını ve güçlenmesini sağlar. Kepek oluşumunu önler.

Kullanışı: Haricen cilde masaj yapılarak uygulanır.

 

>> Bitkisel Yağlar‘a geri dön <<


Geri Dön: Bitkisel Yağlar (I-İ-J)