Bu nedir? Bu sayfadan Sosyal İmleme bağlantılarını kullanarak Bitkisel Yağlar (G) yazısını bir sosyal imleme sitesine kaydedebilirsiniz, veya E-posta formunu kullanarak yazıyı bir arkadaşınıza tavsiye edebilirsiniz.

Sosyal İmleme

Bu içeriği beğendiyseniz, aşağıdaki bağlantılarla feysbuk veya twitter üzerinden paylaşabilirsiniz. Ayrıca yazıyı başka ortamlarda paylaşmak için doğrudan adres çubuğundaki bağlantıyı da kullanabilirsiniz.

  • Facebook'ta paylaş!
  • Twitter'da paylaş!


  • Yandaki form aracılığıyla herhangi bir kişiyle yazının bağlantısını içeren bir e-posta paylaşabilirsiniz. Formu doldurup, gönder butonuna tıkladıktan sonra sayfa yeniden yüklendiğinde e-postanız gönderilmiş demektir.

E-posta

E-posta ile paylaş
13 Ağustos 2012

Bitkisel Yağlar (G)

Kategori: Bilgisaçar

bitkisel yağlarBitkisel yağlar; cilt, saç ve güzellik bakımında önemli bir yer tutmaktadır. Günümüzde değeri iyice anlaşılan bitkisel yağlar, birçok derde derman olmakta, sağlıkta alternatif arayış içerisine girmiş olan insanlara yeni bir kapı açmaktadır. Hem doğal hem de ekonomik olan çözümlerle de günlük hayatımızın içine girmişlerdir.

Bitkisel Yağlar (G)

 

Gliserin Yağı (Glycerin Oil)

Romatizma ağnlanna, cildi beslemeye ve yumuşatma’ yardımcı olur. Ayaktaki ciltteki ve eldeki çatlaklıktan gldei Cildi besleyici özelliktedir. Haricen masa| olarak kullanılır. Kullanışı: Haricen cilde masaj yapılarak uygulanır.

Greyfurt Yağı (Grapefruit Oil)

iyi bir iştah açıcıdır. Aç karnına yenildiği taktirde, yakıcı etkisi vardır, zayıflamaya yardımcı olur. İdi söktürücüdür. Kan şekerini düşürür, iyi bir aromaterf yağıdır.

Kullanışı: Haricen cilde masaj yapılarak uygulanır.

Gâıseng Yağı (Gtnseng Oil)

Kalbi kuvvetlendirici, gençliği muhafaza eder ve cins gücü arttırıcıdır. Yorgunluğu ve iktidarsızlığı gider özelliği vardır. Akciğer ve kalbi koruyucudur.

Kullanışı: Dahilen, günde 2 defa bir çay bardağı su veya şekere 2-3 damla damlatılarak kullanılır.

Gül Yağı (Rose Oil)

Antiseptiktir. Koku verici olarak kullanılır. Cilde canlı verir. Cildi gerginleştirir. Cilt temizliğinde kullanılır. Doğum lekelerini giderir. Boğaz hastalıklarında gargi yapılarak kullanılır.

Kullanışı: Haricen; cilde masaj yapılarak uygulanır.

 

>> Bitkisel Yağlar‘a geri dön <<


Geri Dön: Bitkisel Yağlar (G)