Bu nedir? Bu sayfadan Sosyal İmleme bağlantılarını kullanarak Bitkisel Yağlar (A) yazısını bir sosyal imleme sitesine kaydedebilirsiniz, veya E-posta formunu kullanarak yazıyı bir arkadaşınıza tavsiye edebilirsiniz.

Sosyal İmleme

Bu içeriği beğendiyseniz, aşağıdaki bağlantılarla feysbuk veya twitter üzerinden paylaşabilirsiniz. Ayrıca yazıyı başka ortamlarda paylaşmak için doğrudan adres çubuğundaki bağlantıyı da kullanabilirsiniz.

  • Facebook'ta paylaş!
  • Twitter'da paylaş!


  • Yandaki form aracılığıyla herhangi bir kişiyle yazının bağlantısını içeren bir e-posta paylaşabilirsiniz. Formu doldurup, gönder butonuna tıkladıktan sonra sayfa yeniden yüklendiğinde e-postanız gönderilmiş demektir.

E-posta

E-posta ile paylaş
13 Ağustos 2012

Bitkisel Yağlar (A)

Kategori: Bilgisaçar

bitkisel yağlarBitkisel yağlar; cilt, saç ve güzellik bakımında önemli bir yer tutmaktadır. Günümüzde değeri iyice anlaşılan bitkisel yağlar, birçok derde derman olmakta, sağlıkta alternatif arayış içerisine girmiş olan insanlara yeni bir kapı açmaktadır. Hem doğal hem de ekonomik olan çözümlerle de günlük hayatımızın içine girmişlerdir.

 
 

Bitkisel Yağlar (A)

 
Acıbadem Yağı (Bitter Almond OH)

Öksürük kesici, idrar arttırıcı ve kurt düşürücüdür. Kan şekerini düşürür. Nemlendiricidir. Kuru ve çatlak ciltler İçin kullanılır. Stres ve yorgunluğunu giderir.

Kullanılışı: Dahilen; günde 3-5 damla bir fincan suya damlatılarak içilir. Haricen; cilde masaj yapılır.

Adaçayı (Elma) Yağı (Sage Oil)

Bebeklerde gaz giderici, ter kesici ve İdrar arttıncı etkileri vardır. Bronşit, astım, adet düzensizliğinde ve hormon dengelenmesinde kullanılır. Mikrop öldürücü ve yara iyileştirici olarak kullanılmaktadır. Romatizma ve mafsal ağrılarında da kullanılır.

Kullanılışı: Dahilen; günde 3-5 damla bir fincan suya damlatılarak içilir. Yüksek miktarda zararlıdır. Haricen masaj yapılarak uygulanır

Ahududu Yağı (Raspberry Oil)

Terlettirir ve idrar söktürür. Vücuda dlrençllk verir.

Romatizma, mafsal kireçlenmesinde kullanılır. Ateşi düşürür.

Kullanılışı: Haricen cilde masaj yapılarak uygulanır.

Alabalık Yağı (Trout Oil)

Kireçlenme, adale, mafsal gibi yerlere sürülür. Romatizma ve bel ağrılarına iyi gelir. Bel fıtığı ve kas ağrılarına faydalıdır. Kas gevşetici kireçlenmeler ve mafsal ağrılarına faydalıdır.

Kullanışı: Haricen cilde masaj yapılarak uygulanır.

Aioe Vera (sarı sabır) Yağı (Aloe vera Oil)

Sindirim sistemini destekler. Mide rahatsızlıklarında (ülserde) hemoroltte, kabızlık ve tüm bağırsak sorunlarında özellikle yanıkların ve yaraların tedavisinde kullanılır. Antioksidan özelliktedir.

Kullanışı: Haricen cilde masaj yapılarak uygulanır.

Ananas Yayı (Pirıeapple Oil)

Kilo verdirme işlemine sahiptir. Zengin ve B vitamin içerdiğinden dolayı cildi etkili bir şekilde nemlendirir ve saçı parlatır. Stresin giderilmesinde ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde etkilidir.

Kullanışı: Haricen cilde masaj yapılarak uygulanır.

Anason Yağı (Aniseed Oil)

Sinir sistemi uyarıcısıdır. Balgam söktürücüdür. Hazmettirici olarak kullanılır, idrar söktürür. Öksürükte göğsü yumuşatır. Anne sütünü arttırır. Sarılığa, karında su toplanmasına iyi gelir, Selülit tedavisinde faydalıdır.

Kullanışı: Dahilen; günde 2-10 damla bir şekere damlatılarak veya bir fincan suya 3-4 damla damlatılarak 3 defa kullanılır.

Andız Yağı (Samphire Oil)

Bronşit, öksürük, sarılık, astım, kaşıntı, egzama, akciğer ve karaciğere faydalıdır.

Kullanışı: Haricen cilde masaj yapılarak uygulanır.

Ardıç Yağı (Juniper Oil)

Kalp yetmezliğinde, soğuk algınlığında ve romatlzmal hastalıklarda kullanılır. Burkulma, çarpma gibi kazalarda kullanılır. Ağrı kesici ve hareket kabiliyetini artırıcıdır. Felçte, bacak kramplarında ve gutta faydalıdır. Astım hastalarında ve idrarını tutamayan çocuklarda etkilidir.

Kullanışı: Dahilen; günde 2-3 damla bir fincan suya damlatılarak kullanılır. Haricen; cilde masaj yapılarak uygulanır.

Atkestanesi Yağı (Horsechesnuf Oil)

İdrar yolu taşlarını düşürücü, cilt kırışıklıklarında ve çatlaklarda kullanılır. Basurda, variste, mafsal ağrılarda, romatizmada kullanılır. Göğsü yumuşatır. Kullanışı: Haricen cilde masaj yapılarak uygulanır.
Avakado Yağı / Avocado Oil Cilt bakımında kullanılır kas gevşeticidir. Selülite etkilidir. Böbrek kumunun dökülmesinde ve taşlann düşürülmesinde faydalıdır.

Kullanışı: Dahilen; bir fincan suya 4 damla damlatılarak günde 2 defa içilir. Haricen; cilde masaj yapılarak uygulanır.

Ayva Yağı (Ouience Oil)

El. ayak ve meme ucu çatlaklarını, yüz ve boyun kırışıklıklarını giderir. Egzama kazıntılarını ve hemoroit memelerinin doğurduğu şikayetleri giderir.

Kullanışı: Haricen; cilde masaj yapılarak uygulanır,

Aynısefa Yağı (Calendula Oil)

Nemlendiricidir. Tahriş olan ciltleri onarır. Güneş ışınlarına karşı cildi korur ve nemlendirir. Varis, egzama, sivilce, mantar, pişik, isilik ve döküntü gibi cilt problemlerinde destekleyicidir.

Kullanışı: Haricen cilde masaj yapılarak uygulanır.

 

>> Bitkisel Yağlar‘a geri dön <<


Geri Dön: Bitkisel Yağlar (A)