Bu nedir? Bu sayfadan Sosyal İmleme bağlantılarını kullanarak Basınç, Rüzgarlar ve Okyanus Akıntıları yazısını bir sosyal imleme sitesine kaydedebilirsiniz, veya E-posta formunu kullanarak yazıyı bir arkadaşınıza tavsiye edebilirsiniz.

Sosyal İmleme

Bu içeriği beğendiyseniz, aşağıdaki bağlantılarla feysbuk veya twitter üzerinden paylaşabilirsiniz. Ayrıca yazıyı başka ortamlarda paylaşmak için doğrudan adres çubuğundaki bağlantıyı da kullanabilirsiniz.

  • Facebook'ta paylaş!
  • Twitter'da paylaş!


  • Yandaki form aracılığıyla herhangi bir kişiyle yazının bağlantısını içeren bir e-posta paylaşabilirsiniz. Formu doldurup, gönder butonuna tıkladıktan sonra sayfa yeniden yüklendiğinde e-postanız gönderilmiş demektir.

E-posta

E-posta ile paylaş
05 Ağustos 2012

Basınç, Rüzgarlar ve Okyanus Akıntıları

Kategori: Coğrafya

Aşağıdaki konu başlıklarına tıklayarak, basınç merkezlerinin genel özellikleri, hangi bölgelerde dağılış gösterdiklerini ve kaça ayrıldıklarını görebilirsiniz. Dünyadaki rüzgar sistemleri hakkında bilgi alabilir, dünyamızı çevreleyen atmosfer dolaşım sisteminin genel özelliklerine göz atabilirsiniz. Ayrıca, sıcak ve soğuk okyanus akıntıları, özellikleri, bölgeleri gibi konulara erişebilirsiniz.

 

Basınç Merkezleri

1. Basınç Merkezlerinin Dağılışı

2. Alçak ve Yüksek Basınçlar (Coğrafya)

 

Dünya’daki Rüzgar Sistemleri

1. Dünya’nın Genel Atmosfer Dolaşım Sistemi

 

Okyanus Akıntıları

1.Okyanus Akıntılarının Genel Durumu


Geri Dön: Basınç, Rüzgarlar ve Okyanus Akıntıları