Bu nedir? Bu sayfadan Sosyal İmleme bağlantılarını kullanarak Kaza Namazı Nasıl Kılınır? yazısını bir sosyal imleme sitesine kaydedebilirsiniz, veya E-posta formunu kullanarak yazıyı bir arkadaşınıza tavsiye edebilirsiniz.

Sosyal İmleme

Bu içeriği beğendiyseniz, aşağıdaki bağlantılarla feysbuk veya twitter üzerinden paylaşabilirsiniz. Ayrıca yazıyı başka ortamlarda paylaşmak için doğrudan adres çubuğundaki bağlantıyı da kullanabilirsiniz.

  • Facebook'ta paylaş!
  • Twitter'da paylaş!


  • Yandaki form aracılığıyla herhangi bir kişiyle yazının bağlantısını içeren bir e-posta paylaşabilirsiniz. Formu doldurup, gönder butonuna tıkladıktan sonra sayfa yeniden yüklendiğinde e-postanız gönderilmiş demektir.

E-posta

E-posta ile paylaş
03 Ağustos 2012

Kaza Namazı Nasıl Kılınır?

Kategori: Din

kaza namazıGeçmiş namazlardan sadece, farz namazlar kaza edilir. Sünnet namazları kaza edilmez. Farz namazlarının kazası da faizdir. Vitir namazının kazası ise vaciptir. Kaza edilecek namazların belirli bir vakti yoktur. Bundan dolayı günün her vaktinde kaza namazı kılmabilir.

Ancak kerahet vakitlerinde kaza namazı kılınmaz; Güneş doğarken, zeval vaktinde (Öğle namazına 45 dakika kala), güneş batarken kaza namazı kılınmaz. Sünnetlerden kaza öğle ve Cuma namazının sünnetleri aynı vakit içinde kaza edilir. Bu sünnetlerin kazası şöyle yapılır:

Sabah namazının vakti geçirilir, güneş de doğarsa, o gün

Öğle namazının ilk sünneti cemeatle kılman farzına yetişmek için geri bırakılırsa farzından soma son iki rekattan evvel kaza edilir. Cuma namazın m ilk sünneti için de aynı şekilde hareket edilir. Hemen farzdan soma kılınır. Geçmiş

Cuma, bayram ve cenaze namazları ile sünnetler kaza edilmez ve edilemez.


Geri Dön: Kaza Namazı Nasıl Kılınır?