Bu nedir? Bu sayfadan Sosyal İmleme bağlantılarını kullanarak Vejetaryen Beslenme yazısını bir sosyal imleme sitesine kaydedebilirsiniz, veya E-posta formunu kullanarak yazıyı bir arkadaşınıza tavsiye edebilirsiniz.

Sosyal İmleme

Bu içeriği beğendiyseniz, aşağıdaki bağlantılarla feysbuk veya twitter üzerinden paylaşabilirsiniz. Ayrıca yazıyı başka ortamlarda paylaşmak için doğrudan adres çubuğundaki bağlantıyı da kullanabilirsiniz.

  • Facebook'ta paylaş!
  • Twitter'da paylaş!


  • Yandaki form aracılığıyla herhangi bir kişiyle yazının bağlantısını içeren bir e-posta paylaşabilirsiniz. Formu doldurup, gönder butonuna tıkladıktan sonra sayfa yeniden yüklendiğinde e-postanız gönderilmiş demektir.

E-posta

E-posta ile paylaş
22 Temmuz 2012

Vejetaryen Beslenme

Kategori: Bilgisaçar

İnsan vücudunun hayvansal yağ ihtiyacı günde en fazla 1 mg.’dir ve fazlası, damarlarda birikme yaparak zamanla tıkanıklığa sebep olabilir. Damar tıkanıklığı ise kalp krizi gibi çok ciddi sağlık sorunlarına uygun ortam hazırlar.

Vejetaryen beslenerek bu tür sağlık sorunlarının önüne geçmek mümkündür. Ayrıca doymuş yağlardan uzak kalmak da zinde ve formda bir vücuda kavuşmak için oldukça doğru bir yoldur.

Vejetaryen beslenme sayesinde, vücudumuzda depolanmış fazla yağlar yakılarak vücuttan atılır. Pek çok tahıl ve sebze insanda tokluk hissi uyandırır.

Günlük sebze tüketiminin bol miktarda olması ise zayıflamayı oldukça kolaylaştıran bir faktördür. Hatta sebze tüketimi, kilo vermek arzusundaki bir kişinin en büyük yardımcısı olacaktır.

Meyve ve sebzelerde bulunan düşük kalori oranı, içerdikleri yoğun miktarda su, vücudun enerji ve nem ihtiyacını karşılamanın da en etkili ve sağlıklı yoludur.

Ancak vejetaryenliğin farklı etapları bulunmaktadır. Hiçbir hayvansal gıdayı tüketmemek, süt ve yumurta gibi temel protein kaynaklarından uzak durmak, yanlış, hatta sağlıksız bir sonuç verecektir.


Geri Dön: Vejetaryen Beslenme