Bu nedir? Bu sayfadan Sosyal İmleme bağlantılarını kullanarak Android Telefonlarda Pil Tasarrufu yazısını bir sosyal imleme sitesine kaydedebilirsiniz, veya E-posta formunu kullanarak yazıyı bir arkadaşınıza tavsiye edebilirsiniz.

Sosyal İmleme

Bu içeriği beğendiyseniz, aşağıdaki bağlantılarla feysbuk veya twitter üzerinden paylaşabilirsiniz. Ayrıca yazıyı başka ortamlarda paylaşmak için doğrudan adres çubuğundaki bağlantıyı da kullanabilirsiniz.

  • Facebook'ta paylaş!
  • Twitter'da paylaş!


  • Yandaki form aracılığıyla herhangi bir kişiyle yazının bağlantısını içeren bir e-posta paylaşabilirsiniz. Formu doldurup, gönder butonuna tıkladıktan sonra sayfa yeniden yüklendiğinde e-postanız gönderilmiş demektir.

E-posta

E-posta ile paylaş
09 Haziran 2012

Android Telefonlarda Pil Tasarrufu

Kategori: Teknoloji

Günümüzdeki her türlü işimizi gören akıllı Android telefonlarımızın en büyük sorunu şarjının gitme süresi. En iyi Android telefonun bile 2 gün zar zor gittiğini düşünürsek, bu oldukça ciddi bir sorun. Bu yazıda ne tür önlemler alarak biraz olsun bu süreyi artırabileceğimizden bahsedeceğiz.

1. Ayarlar > Kablosuz > Mobil Şebekeler menüsüne gelin ve “Yalnızca GSM”i seçin. Çünkü CDMA ülkemizde kullanılmayan bir teknoloji ve boşuna şarj yemesine gerek yok.
 
2. SetCPU tarzı işlemci hızını ayarlayabilen programlar kullanın. Telefon ekran kapalıyken, belirli bir pil seviyesinden sonra daha düşük hızda kullanmaya ayarlayın ki, biraz daha şarjınız gidebilsin.

3. Otomatik ekran parlaklığını iptal edin. Çünkü ortam ışığını algıyacı sensörün çalışması da telefondan yer. O yüzden belirli bir parlaklık seviyesi belirleyin.
 
4. Görev sonlandırıcı (Taskkiller) programlar kullanın. Gereksiz çalışan şeyleri kapatın!&
nbsp;
5. Wifi, GPS, Bluetooth özelliklerini kullanmadığınız vakitlerde kapatın!
 
6. Eşleşmeyi (Eşitleme, Senkronizasyon) kapatın.
 
7. Canlı duvar kağıdı kullanmayın. Mümkünsen siyah ağırlıklı bir duvar kağıdı kullanın.
 
8. Telefonu günde birkaç kez kapatın açın, pil kendine gelsin. 


Geri Dön: Android Telefonlarda Pil Tasarrufu