Bu nedir? Bu sayfadan Sosyal İmleme bağlantılarını kullanarak Bozkurt Resimleri yazısını bir sosyal imleme sitesine kaydedebilirsiniz, veya E-posta formunu kullanarak yazıyı bir arkadaşınıza tavsiye edebilirsiniz.

Sosyal İmleme

Bu içeriği beğendiyseniz, aşağıdaki bağlantılarla feysbuk veya twitter üzerinden paylaşabilirsiniz. Ayrıca yazıyı başka ortamlarda paylaşmak için doğrudan adres çubuğundaki bağlantıyı da kullanabilirsiniz.

  • Facebook'ta paylaş!
  • Twitter'da paylaş!


  • Yandaki form aracılığıyla herhangi bir kişiyle yazının bağlantısını içeren bir e-posta paylaşabilirsiniz. Formu doldurup, gönder butonuna tıkladıktan sonra sayfa yeniden yüklendiğinde e-postanız gönderilmiş demektir.

E-posta

E-posta ile paylaş
15 Mayıs 2012

Bozkurt Resimleri

Kategori: Türkçülük

Bozkurt Resimleri

Bozkurt, Türk mitolojisinde yol gösterici, kılavuz anlamı taşımaktadır. Ergenekon destanında da, Türkler’in hapsolduğu dağdan çıkmakta önderlik eden de bir bozkurttur.

Türklüğün adeta simgesi, sembolü haline gelmiş olan “bozkurt”, çok özel bir canlıdır. Ölümüne yakın, yalnız başına yaşamaya başlar. Aynı zamanda çok cesur bir hayvandır.

Büyük tarihçi ve yazar ATSIZ da, “bozkurt“u şöyle tarif etmiştir:

“Bozkurt millî sembolümüzdür. Türkler çok eski çağlarda, totem devrinde kendilerinin bir Bozkurt”tan türediğine inanmışlardır. Böylece Gök Türkler dişi, Dokuz Oğuz – On Uygurlar erkek Bozkurt”un soyu sayılmış, Kun yani Oğuzlar”a ise Bozkurt büyük yürüyüşlerde kılavuzluk etmiştir.

Totem ve itibârî ata her millette, boyda, urukta vardır. Bunlar milletin vicdanına siner, ilmin bugünkü ilerleyişi karşısında insanların kurttan türemesine imkân olmadığı kabul olunmakla beraber Bozkurt millî sembol olmakta devam eder.”

Aşağıdan dileğiniz kadar bozkurt resmine göz atabilirsiniz. Büyük halleri için, resmin üzerine sağ tıklayıp yeni sekmede aç diyebilirsiniz.

 

Bozkurt Resimleri (1)

Bozkurt Resimleri (2)

Bozkurt Resimleri (3)

Bozkurt Resimleri (4)

 


Geri Dön: Bozkurt Resimleri