Bu nedir? Bu sayfadan Sosyal İmleme bağlantılarını kullanarak 41 MP Kameralı Telefon: Nokia Pureview 808 yazısını bir sosyal imleme sitesine kaydedebilirsiniz, veya E-posta formunu kullanarak yazıyı bir arkadaşınıza tavsiye edebilirsiniz.

Sosyal İmleme

Bu içeriği beğendiyseniz, aşağıdaki bağlantılarla feysbuk veya twitter üzerinden paylaşabilirsiniz. Ayrıca yazıyı başka ortamlarda paylaşmak için doğrudan adres çubuğundaki bağlantıyı da kullanabilirsiniz.

  • Facebook'ta paylaş!
  • Twitter'da paylaş!


  • Yandaki form aracılığıyla herhangi bir kişiyle yazının bağlantısını içeren bir e-posta paylaşabilirsiniz. Formu doldurup, gönder butonuna tıkladıktan sonra sayfa yeniden yüklendiğinde e-postanız gönderilmiş demektir.

E-posta

E-posta ile paylaş
14 Mayıs 2012

41 MP Kameralı Telefon: Nokia Pureview 808

Kategori: Teknoloji

Dünyanın en büyük cep telefonu üreticilerinden olan, Samsung’dan sonra en çok piyasaya payına sahip olan Nokia, geçtiğimiz günlerde yeni telefonu “Pureview 808” modelini tanıttı. İspanya’nın Barcelona kentinde Dünya Mobil Teknolojiler kongresinde tanıtılan Nokia Pureview 808, dünya üzerinde MP değeri en yüksek olan telefon olarak göze çarpıyor. Diğer rakipleri, henüz 8 ve 12 MP çıtasındayken, Nokia’nın 41 megapiksel kameraya sahip bir telefon tanıtması herkesi şaşkınlığa uğrattı.

Özellikle son dönemlerde, düşmekte olan satış oranını yükseltmek için böyle bir adım atan Nokia, kısmen başarılı olmuşa da benziyor. Nitekim, kullanıcı yorumları gayet olumlu gözüküyor.

41 MP’lik kameraya sahip olan Nokia Pureviwe 808i aynı zamanda Full HD video da kaydedip oynatabiliyor. 

Telefondan övgüyle bahsedenler olduğu kadar eleştirenler de olmadığı değil. Özellikle ürünün hantal yapısı, ağır olması ve Symbian Belle sürümüne sahip olması, uzmanlar tarafından eksi puan almış olarak gözüküyor.

Ürünün resmi tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.


Geri Dön: 41 MP Kameralı Telefon: Nokia Pureview 808