Bu nedir? Bu sayfadan Sosyal İmleme bağlantılarını kullanarak Hocalı Katliamı ve Düşündürdükleri yazısını bir sosyal imleme sitesine kaydedebilirsiniz, veya E-posta formunu kullanarak yazıyı bir arkadaşınıza tavsiye edebilirsiniz.

Sosyal İmleme

Bu içeriği beğendiyseniz, aşağıdaki bağlantılarla feysbuk veya twitter üzerinden paylaşabilirsiniz. Ayrıca yazıyı başka ortamlarda paylaşmak için doğrudan adres çubuğundaki bağlantıyı da kullanabilirsiniz.

  • Facebook'ta paylaş!
  • Twitter'da paylaş!


  • Yandaki form aracılığıyla herhangi bir kişiyle yazının bağlantısını içeren bir e-posta paylaşabilirsiniz. Formu doldurup, gönder butonuna tıkladıktan sonra sayfa yeniden yüklendiğinde e-postanız gönderilmiş demektir.

E-posta

E-posta ile paylaş
29 Şubat 2012

Hocalı Katliamı ve Düşündürdükleri

Kategori: Tarih,Türkçülük

hocalı soykırımıBundan tam 20 yıl önceydi. 26 Şubat 1992 yılı… 83’ü çocuk, 106’sı kadın ve 70’den fazla yaşlı toplam 613 Azerbaycan Türkü, Ermenilerce, tüm dünyanın gözü önünde vahşice katledildi. Katledilmelerinin tek sebebi Türk olmalarıydı.

O zamanlar Karabağ, Azerbaycan Cumhuriyeti’nin toprağıydı. Ta ki, Ermeni işgalciler, Karabağ’ı yerle bir talan edesiye kadar. Çoluk çocuk, kadın, yaşlı demeden önlerine gelen yüzlerce Azerbaycan Türkünü hunharca öldürdüler.

Ama ne yazık ki, dünya basını, söz konusu Türkler olunca birden üç maymunu oynamaya başladı. Bu olayın üstü örtülmeye, sanki hiç yaşanmamış gibi davranılmaya çalışıldı. Ama en iyi hakim olan zaman hükmünü veriyor.

Soydaşlarımızın uğramış olduğu bu soykırım, çeşitli ülkelerde binlerce, onbinlerce kişi tarafından meydanlarda anılıyor. Bir Ermeni öldüğü zaman meydanlara akın eden kuru kalabalıktan, nedendir bilinmez, pek ses-soluk çıkmıyor. İkiyüzlülüğün en somut örneği bu olsa gerek!

19 Ocak 2007’de öldürülen Hrant Dink’in 23 Ocak 2004’te Agos’ta, “Ermeni’nin “Türk”ü” adlı yazısındaki “Türk”ten boşalacak o zehirli kanın yerini dolduracak temiz kan, Ermeni’nin Ermenistan’la kuracağı asil damarında mevcuttur. ” sözünün sadece kelimeleri değiştirilerek, Türk yerine Ermeni, Ermenistan yerine Azerbaycan kelimesi getirilerek yapılan afiş, çok tepki çekti, faşist, ayrılıkçı, bölücü denildi.

Halbuki o sözü asıl diyen Hrant Dink’ti. Aynı sözü söyleyen Hrant Dink barış güvercini, Türkler ise faşist ilan edildi! İşte medya! İşte riyakârlık! Türk yurdunda Türk’ü anmak faşizm, Ermenileri anmak ise özgürlük, eşitlik, adalet, cart curt oluyor.

Aslında burada onlara kızmaktan önce, tek suçlunun onlar olmadığını bilmemiz gerek. Suçun büyük bir kısmı da bizim! Biz, Türklerin.

Eğer biraz silkinip kendimize dönmeyi denersek bir Türk’ün tüm cihâna bedel olabileceğini tüm dünyaya ispat edebiliriz.

Tanrı Türk’ü Korusun!


Geri Dön: Hocalı Katliamı ve Düşündürdükleri