Bu nedir? Bu sayfadan Sosyal İmleme bağlantılarını kullanarak 4+4+4’lük Yeni Eğitim Sistemi yazısını bir sosyal imleme sitesine kaydedebilirsiniz, veya E-posta formunu kullanarak yazıyı bir arkadaşınıza tavsiye edebilirsiniz.

Sosyal İmleme

Bu içeriği beğendiyseniz, aşağıdaki bağlantılarla feysbuk veya twitter üzerinden paylaşabilirsiniz. Ayrıca yazıyı başka ortamlarda paylaşmak için doğrudan adres çubuğundaki bağlantıyı da kullanabilirsiniz.

  • Facebook'ta paylaş!
  • Twitter'da paylaş!


  • Yandaki form aracılığıyla herhangi bir kişiyle yazının bağlantısını içeren bir e-posta paylaşabilirsiniz. Formu doldurup, gönder butonuna tıkladıktan sonra sayfa yeniden yüklendiğinde e-postanız gönderilmiş demektir.

E-posta

E-posta ile paylaş
28 Şubat 2012

4+4+4’lük Yeni Eğitim Sistemi

Kategori: Eğitim

4+4+4 Eğitim SistemiMemlekette eğitim sistemi, mevsimlerden daha çok ve akıl almaz biçimde değişim gösteriyor. Gerçekten öğretmenler bile sisteme adapte olamıyorken, öğrencilerin hâlini düşününmek bile istemiyorum.

Sbs diye bir sınama yöntemi geliştiriyor; fakat iki yıl sonra ondan vazgeçiyoruz. Bir sınav gelip, diğeri kalkıyor. Bir sistem gelip, ötekini rafa kaldırıyor. Bu ne yahu? Bu çocuklar denek mi? Amerika’da uygulanacak sistem için, Türk öğrencileri kobay olarak mı kullanılıyor yoksa?

Vicdanı, merhameti olan insanın durmadan değişen eğitim sisteminin katiyetle karşısında olması gerek. Aksi hâlde, bakanların ve Meb çalışanlarının bile idrak edemediği değişime, öğrencilerin ayak uydurması imkânsız…

Şimdi de 4+4+4’lük bir eğitim sistemi geliyormuş. Hoş gelsin, sefa gelsin de bu zaten daha önce uygulanıp da başarısız olunan bir sistem değil mi? Bu gerçekten öğrencilerin akademik başarısı için yapılıyorsa, neden bugüne kadar beklendi? İmam hatiplilerin önünü açmak değil mi tek amaç?

Şaşırdım kaldım işte. Sistem gelir, hoş gelir. Ama bu milli (?) eğitime zerre kadar yararı dokunmaz, vesselam.

Not: Tek yararı, atanamayan öğretmenlerin (özellikle branş öğretmenlerinin) atanması olur.


Geri Dön: 4+4+4’lük Yeni Eğitim Sistemi