Bu nedir? Bu sayfadan Sosyal İmleme bağlantılarını kullanarak Hocanın Kuzusu (Nasrettin Hoca Fıkraları) yazısını bir sosyal imleme sitesine kaydedebilirsiniz, veya E-posta formunu kullanarak yazıyı bir arkadaşınıza tavsiye edebilirsiniz.

Sosyal İmleme

Bu içeriği beğendiyseniz, aşağıdaki bağlantılarla feysbuk veya twitter üzerinden paylaşabilirsiniz. Ayrıca yazıyı başka ortamlarda paylaşmak için doğrudan adres çubuğundaki bağlantıyı da kullanabilirsiniz.

  • Facebook'ta paylaş!
  • Twitter'da paylaş!


  • Yandaki form aracılığıyla herhangi bir kişiyle yazının bağlantısını içeren bir e-posta paylaşabilirsiniz. Formu doldurup, gönder butonuna tıkladıktan sonra sayfa yeniden yüklendiğinde e-postanız gönderilmiş demektir.

E-posta

E-posta ile paylaş
26 Mart 2012

Hocanın Kuzusu (Nasrettin Hoca Fıkraları)

Kategori: Gülünç

Hocanın bir kınalı kuzusu varmış. Dostları Hocaya:

– Hoca, bugünlerde kıyamet kopacakmış. Öl-meden senin şu kuzuyu kızartma yapıp da bir yesek, eylensek, derler. Hoca razılık gösterir. Su başına giderler.
Hoca, sen çevirmeyi yapıncaya kadar biz de bir az suya girelim.

Nasrettin Hoca kuzuyu çevirme yapmağa baş lar, ötekiler de suya girer. Bir az sonra Hoca, dost larının soyundukları rubaları toplayıp yakar. Sudan çıktıktan sonra dostları rubalarını arar, bu lamaz,

Hoca:

– Ben onları yaktım, der. Bu dünyaya çıplak geldik, çıplak da gideceğiz. Gelin şimdi çevirmeyi yeyip eylenelim, der.
Bir gün Hoca kasabaya gidiyormuş. Köy-deşlerinden birleri: “Hoca, bana şunu al”, başkaları: “Hoca, bana bunu al” diye ısmarlamağa başlar, ama hiç biri çıkarıp Hocaya para vermez. Köy-lülerden sadece biri: “Hoca al şu parayı da bana bir düdük al” der.

Hoca düdüğü alır, köye dönüşünde köydeşleri ısmarladıklarını alıp almadığını Hocaya sorar. Hoca da düdüğü çıkarıp parayı verene uzatır:

– İşte, al düdüğü, der. Parayı veren düdüğü çalar.

| >> Diğer Nasrettin Hoca Fıkraları << |


Geri Dön: Hocanın Kuzusu (Nasrettin Hoca Fıkraları)