Bu nedir? Bu sayfadan Sosyal İmleme bağlantılarını kullanarak Ben De Binemedim (Nasrettin Hoca Fıkraları) yazısını bir sosyal imleme sitesine kaydedebilirsiniz, veya E-posta formunu kullanarak yazıyı bir arkadaşınıza tavsiye edebilirsiniz.

Sosyal İmleme

Bu içeriği beğendiyseniz, aşağıdaki bağlantılarla feysbuk veya twitter üzerinden paylaşabilirsiniz. Ayrıca yazıyı başka ortamlarda paylaşmak için doğrudan adres çubuğundaki bağlantıyı da kullanabilirsiniz.

  • Facebook'ta paylaş!
  • Twitter'da paylaş!


  • Yandaki form aracılığıyla herhangi bir kişiyle yazının bağlantısını içeren bir e-posta paylaşabilirsiniz. Formu doldurup, gönder butonuna tıkladıktan sonra sayfa yeniden yüklendiğinde e-postanız gönderilmiş demektir.

E-posta

E-posta ile paylaş
26 Mart 2012

Ben De Binemedim (Nasrettin Hoca Fıkraları)

Kategori: Gülünç

Bir mecliste binicilikten söz açılmış. Herkes biniciliğini övmeğe başlamış. Nasrettin Hoca da meraklanmış, anlatmaya başlamış:

– Falanca çiftlikteydim. Kâhya bir at getirdi. Dik başlıydı. Kimseyi yanına yaklaştırmıyordu. Usta binicilerden biri ata binmek istedi, hayvan onu yere vurdu. Bir başkası denedi kısmetini, o da yuvarlandı. Bir üçüncüsü de yere serilince, gayret dayıya düştü. Şöyle bir kollarımı sıvadım, etek-lerimi belime doladım, el çabukluğuyla hayvanın yelesinden yakaladığım gibi bir sıçradım…

Tam sözün burasında adı geçen kâhya içeri girince, Nasrattin Hoca hiç istifini bozmadan sözünü tamamlamış:

Ama ben de binemedim.

| >> Diğer Nasrettin Hoca Fıkraları << |


Geri Dön: Ben De Binemedim (Nasrettin Hoca Fıkraları)