Bu nedir? Bu sayfadan Sosyal İmleme bağlantılarını kullanarak Yurtdışından Alışveriş Yapmak yazısını bir sosyal imleme sitesine kaydedebilirsiniz, veya E-posta formunu kullanarak yazıyı bir arkadaşınıza tavsiye edebilirsiniz.

Sosyal İmleme

Bu içeriği beğendiyseniz, aşağıdaki bağlantılarla feysbuk veya twitter üzerinden paylaşabilirsiniz. Ayrıca yazıyı başka ortamlarda paylaşmak için doğrudan adres çubuğundaki bağlantıyı da kullanabilirsiniz.

  • Facebook'ta paylaş!
  • Twitter'da paylaş!


  • Yandaki form aracılığıyla herhangi bir kişiyle yazının bağlantısını içeren bir e-posta paylaşabilirsiniz. Formu doldurup, gönder butonuna tıkladıktan sonra sayfa yeniden yüklendiğinde e-postanız gönderilmiş demektir.

E-posta

E-posta ile paylaş
25 Nisan 2012

Yurtdışından Alışveriş Yapmak

Kategori: İnternet

Artık “hepimiz” bir takım alışverişlerimizi internet üzerinden yapıyoruz. Ama, bazen öyle bir durumda kalıyorsunuz ki yurtdışında üç kuruş olan şey ülkemizde beş kuruş. Hem de internet üzerinden satıldığı hâlde. Öyle bir hâlde, “ulan ne yapsam etsem de şunu üç kuruşa alsam” diye iç geçiriyorsunuz. Bu yazıda, yurtdışından güvenli alışveriş yapmanın yollarını, bu alışverişlerin ne şekilde yapılacağını ve hangi sitelerin güvenilir olduğunu konuşacağız.

Yurtdışından alışveriş yapmanın ilk şartı, -bir bakıma mecbursunuz- Paypal hesabınız olması. Paypal da nedir diyorsanız, tıklayın.

Paypal hesabı aldıktan sonra, geri kalan işiniz kolay. Yurtdışı için birçok seçeneğiniz var. Tabii seçeceğiniz sitede uluslarası gönderim (worldwide shipping) ifadesini de arayın. Bu ifadenin yer aldığı site bilin ki, Türkiye’ye de ürün gönderimi yapıyor.

Yurtdışından alışveriş konusunda en güvenebileceğiniz site: eBay’dir. eBay hakkında detaylı bilgi, üye olma, nasıl ürün alınır gibi konular için burayı tıklayabilirsiniz.

Son olarak yurtdışından bir şeyler alırken en dikkat etmemiz gereken şeyleri kabaca listeleyelim:

  • Sitenin güvenilir olması
  • Türkiye’ye gönderim yapıyor olması
  • Alacağımız ürünün gümrükten geçecek biçimde olması

 


Geri Dön: Yurtdışından Alışveriş Yapmak